Archiwum 2012 – Kwiecień – Czerwiec

Podziękowania

Zarząd Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia składa serdeczne podziękowania Bankowi Zachodniemu WBK S.A. za pomoc materialną i wsparcie w organizacji Zjazdu Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych oraz Przyjaciół Dzieci Adoptowanych.  

Marsz dla Życia i Rodziny

Już w niedzielę 3 czerwca ulicami trzech miast naszej diecezji: Opola, Raciborza i Kluczborka, pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys” przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Wydarzenie to będzie manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tym roku marsze przejdą w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin z Ojcem Świętym w Mediolanie. Podobne marsze odbędą się jednocześnie w ponad 40 miastach w Polsce. Do udziału w tych wydarzeniach zaproszone są nie tylko rodziny z dziećmi, ale także organizacje pozarządowe, osoby publiczne, wszelkiego rodzaju wspólnoty i grupy oraz wszyscy, którym bliskie są wartości życia ludzkiego i tradycyjnej rodziny. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup Opolski Andrzej Czaja.

Marsz dla Życia i Rodziny w Opolu rozpocznie się na placu Kopernika (przed wejściem głównym do Solaris Center) w niedzielę 3 czerwca o godz. 12.00. Trasa wieźć będzie ulicami: Oleską, Żeromskiego, Reymonta, Ozimską i Krakowską. Finał na opolskim Rynku.

Niecodzienne spotkanie w Domu Matki i Dziecka

8 maja 2012 roku, w Domu Matki i Dziecka, miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Ośrodek gościł u siebie młodzież z Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Lublińcu. To nie pierwszy tego typu spotkanie – Pani Irena Sklorz, inicjatorka a zarazem nauczycielka WDŻ-tu we wspomnianej szkole, przyjeżdża tu z młodzieżą już piąty rok. Relację z tego spotkania zamieszczamy poniżej.

Niecodzienne spotkanie w Domu Matki i Dziecka – pobierz w pdf-ie

Ostatni tydzień głosowania

Przypominamy, że na portalu kampaniespoleczne.pl do 25 maja b.r. trwa głosowanie na Kampanię Społeczną Roku 2011 wyróżnioną przez internautów.

Nasza Fundacja, oprócz tego, że została nominowana do głównej nagrody w kategorii Kampanie 1%, stara się również o uzyskanie Nagrody Publiczności.

Prosimy zatem o oddanie swojego głosu na kampanię “Podaruj 1% i przywróć im nadzieję” Poniżej zamieszczamy instrukcję głosowania: Instrukcja głosowania na DFOZ – pobierz w pdf-ie Każdy głos jest dla nas ważny!!! Z góry składamy serdeczne podziękowania!

Kolejna szansa na wygraną!!!

11 maja na portalu kampaniespoleczne.pl ruszyło kolejne głosowanie. Tym razem internauci mogą wybrać kampanię spośród nominowanych we wszystkich kategoriach, która ich zdaniem zasługuje na wyróżnienie. Głosowanie potrwa do 25 maja.

  Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem: http://www.kampaniespoleczne.pl/aktualnosci,4484,internauci_nadaja_wyroznienie_najlepszej_kampanii_spolecznej To nasza kolejna szansa, zatem ponownie prosimy o oddanie głosu na naszą kampanię “Podaruj 1% i przywróć im nadzieję” Wystarczy zarejestrować się na portalu kampaniespoleczne.pl http://www.kampaniespoleczne.pl/rejestracja_fb.php lub zalogować, jeżeli ktoś już jest zarejestrowany, wejść na stronę http://www.kampaniespoleczne.pl/kk_kampanie_new_2.php i nacisnąć przycisk “Głosuj” przy naszej kampanii.   Pierwsze głosowanie pokazało, że dzięki Państwa zaangażowaniu możemy wiele osiągnąć, mamy nadzieję, że i tym razem się powiedzie.

Jesteśmy w finale!

Z ogromną radością informujemy, że nasza kampania “Podaruj 1% i przywróć im nadzieję” została nominowana do nagrody głównej w konkursie Kampania Społeczna Roku 2011. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, zwłaszcza Agencji Managerskiej VIP for You będącej współautorem i współrealizatorem naszej kampanii, przyjaciołom Fundacji i osobom zaangażowanym w promowanie działań związanych z 1% i codziennym funkcjonowaniem jednostek Fundacji. Dużą rolę odegrały także lokalne media, którym także bardzo dziękujemy za pomoc. Gorące podziękowania kierujemy do internautów, którzy oddali na nas swój głos. 4 czerwca w Warszawie odbędzie się uroczysta Gala, podczas której wyłoniony zostanie zwycięzca. Szczegóły naszej kampanii można znaleźć tutaj.  Listę wszystkich laureatów można zobaczyć tutaj.
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA