Dom Matki i Dziecka

Dom to miejsce szczególne, gdzie można się schronić, gdzie ma się pewność bycia kochanym, gdzie otacza nas ciepło i miłość. Każdy chciałby mieć taki dom, do którego tęskni się gdziekolwiek się jest. Niestety nie każdy ma takie szczęście i aby trochę w nim pomóc staramy się stworzyć takie miejsce, gdzie można znaleźć wsparcie i pomoc, zrozumienie i miłość.

Nasz Dom Matki i Dziecka za cel działalności obrał sobie zapewnienie samotnym i zagubionym kobietom oraz ich dzieciom, także nienarodzonym, schronienia, w którym poczują się rozumiane i bezpieczne. Dokładamy wszelkich starań, aby pomóc jak największej grupie kobiet i dzieci, w szczególności w odnalezieniu sensu życia i swojego miejsca na ziemi.

Dom Matki i Dziecka zapewnia wsparcie na każdym etapie powrotu do społeczeństwa, począwszy od opieki nad kobietami w ciąży, poprzez pomoc w okresie rozwiązania, aż po wsparcie w zakresie zdobywania wykształcenia i umiejętności, niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. Przez wiele lat działalności Domu Matki i Dziecka udało nam się pomóc wielu kobietom i dzieciom, jednak nadal nie ustajemy w wysiłkach, aby dotrzeć do jak najszerszego grona potrzebujących. W działaniach tych przyświecają nam najważniejsze wartości chrześcijańskie.

Dom Matki i Dziecka podejmuje inicjatywy zmierzające do wspierania matek i ich dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Jego cztery główne cele, to:

  • Ochrona dziecka poczętego

  • Świadczenie wieloaspektowej pomocy matkom w okresie przed i po urodzeniu dziecka

  • Opieka i działania wychowawcze przygotowujące matki do samodzielności i zaradności życiowej oraz do godnego życia w społeczeństwie

  • Pomoc rodzinom w innych sytuacjach kryzysowych, w szczególności ofiarom przemocy domowej

  • Prowadzone działania bazują na poszanowaniu wartości i godności każdego człowieka oraz na wartościach chrześcijańskich

 

tel. 77 454-07-60 lub 77 442-04-22Nasz Dom wymaga rozbudowy. Pragniemy by większa ilość kobiet mogła znaleźć w nim bezpieczny azyl, odmienić swoje życie i zapewnić dobrą przyszłość swoim dzieciom.
Rozbudowa Domu - przed
Rozbudowa domu - po

tak jesttak będzie

Zobacz prezentację

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA