Diecezjalna Poradnia Rodzinna

Zapraszamy na Bieg „po dyszkę” dla rodziny!

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w IX edycji Biegu po „dyszkę” dla rodziny, która będzie imprezą towarzyszącą obchodom Diecezjalnego Święta Rodziny i Jarmarku Cysterskiego w Jemielnicy. Bieg odbędzie się 1 maja 2024 r. o godz. 17.00 przy kościele wokół stawu. Celem imprezy jest wsparcie działań statutowych Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia oraz promocja biegania.

Każdy uczestnik przez przebiegnięcie jednego okrążenia (600 m) przyczynia się do przekazania z puli sponsorskiej „dyszki” (10,00 zł) na rzecz naszej Fundacji.

Dodatkowe informacje na temat biegu znajdują się na stronie Organizatora.

Zachęcamy do uczestnictwa i do zobaczenia w Jemielnicy!

Życzenia Świąteczne

Życzenia Świąteczne

W ten szczególny adwentowy czas, gdy skupieni oczekujemy narodzenia Dzieciątka Jezus, łączymy się w modlitwie ze wszystkimi Przyjaciółmi Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

W ciszy wyczekiwania na wigilijny wieczór, życzymy wszystkim zdrowia, spokoju, miłości oraz radosnych chwil spędzonych z najbliższymi.

Niech Boży chleb, jakim dzielimy się przy wspólnym stole umocni nas na Nowy 2024 rok i otworzy nasze serca na przyjście Pana.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

 

Zarząd Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia

wraz z Pracownikami

Komunikat Biskupa Opolskiego o zbiórce ofiar na Fundusz Ochrony Życia

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to spotkanie z Bożą miłością, objawioną najpełniej w Jezusie Chrystusie. To On, Syn Boży, przez swoje wcielenie zjednoczył się z każdym człowiekiem. To zbawcze wydarzenie przypomina nam, że prawdziwa i autentyczna miłość nie jest jakimś niejasnym uczuciem czy ślepą siłą. Jest wewnętrzną postawą, która angażuje całego człowieka. Ta miłość, którą ukazuje nam przychodzący Chrystus, ma zawsze odniesienie do drugiego człowieka, spełnia się w miłosierdziu, we współczuciu i w realnej pomocy potrzebującym. Potwierdza to treść Ewangelii, która uczy nas, że każdy człowiek ma prawo do szacunku i miłości, każdy jest ważny i każdy jest godny, by być obdarowanym miłością, oraz każdy może i powinien darzyć miłością innych. Czytaj dalej

DFOŻ realizuje nowy projekt pn. “Specjalistyczne Poradnictwo Psychologiczne i Terapeutyczne”

Od 1 lipca 2023 r. Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia realizuje projekt pod nazwą: “Specjalistyczne Poradnictwo Psychologiczne i Terapeutyczne”, który jest dofinansowany ze środków Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2022-2033. Czytaj dalej

Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia Organizacją Patronacką nowej inicjatywy poradniczej

Od 1 lipca 2023 r. Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia – jako Organizacja Patronacka – wraz z nieformalną grupą specjalistów prowadzi działania w ramach nowej inicjatywy poradniczej pn.: “Ośrodki Promocji, Edukacji i Terapii Rodzin”, która jest realizowana w ramach projektu „Polskie Inicjatywy Poradnicze” dofinansowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wspierania Rozwoju Organizacji Poradniczych na lata 2023-2033. Operatorami Projektu są: Fundacja Przestrzeń Lokalna, Fundacja Fundusz Lokalny SMK, LGD Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”, Stowarzyszenie LGD „TRYGON-Rozwój i Innowacja”.

 

W ramach inicjatywy zachęcamy do skorzystania z indywidualnej terapii osób dorosłych oraz systemowej terapii rodzin w naszych Specjalistycznych Poradniach Rodzinnych w Nysie i Kędzierzynie-Koźlu.

Rejestracja do udziału w projekcie odbywa się od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 pod numerem 77 44 25 550. Inicjatywa jest realizowana od 1 lipca do 31 października 2023 r.”

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA