Linia Życia

„Linia Życia” to numer telefonu alarmowego, na który o określonej porze dnia można zadzwonić w sytuacji, gdy rodzic/opiekun jest w sytuacji “bez wyjścia” (w jego przekonaniu).

Osoba przyjmująca połączenie – pracownik Domu Matki i Dziecka – we współpracy z Katolickim Ośrodkiem Adopcyjnym i Opiekuńczym uruchamia procedurę “Linii Życia”, która polega na zabezpieczeniu opieki nad dzieckiem (np. we współpracy z sądem poprzez umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej) i udzieleniu pomocy mamie (np. medycznej, psychologicznej, prawnej itd.).

Jak działamy?

Naszymi beneficjentkami są m.in. kobiety w ciąży, matki z dziećmi oraz pacjentki oddziałów ginekologiczno-położniczych, które w sytuacji, gdy nie chcą bądź z różnych przyczyn nie mogą podjąć się opieki nad swoim nowonarodzonym dzieckiem, mogą w bezpieczny i dyskretny sposób powierzyć je instytucji, która znajdzie dla niego nową rodzinę.  

Komu pomagamy?

„Linia Życia” pozwala na udzielenie pomocy dziecku, m.in. przez uregulowanie jego sytuacji prawnej i umożliwienie mu szybkiego znalezienia nowego domu i rodziny, ale również na udzielenie pomocy matkom, które decydują się na powierzenie opieki nad swoim dzieckiem. To niezmiernie ważne, aby w tak trudnych sytuacjach życiowych nie zostawiać kobiet samych. Jednocześnie chcemy przekonać, że matka (bądź opiekun) powierzająca dziecko zasługuje na szacunek, ze względu na trudną, ale niejednokrotnie potrzebną decyzję, którą podjęła.

Linia Życia jest czynna codziennie od 10:00-18:00

Numer telefonu: 577-999-361


logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA