Podcasty adopcyjne

Witamy na stronie podcastów i audycji radiowych dotyczących adopcji!

Audycje stanowią część cyklu promującego ideę adopcji i zostały zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego w ramach współpracy z Katolickim Ośrodkiem Adopcyjnym i Opiekuńczym.

  • Straty prenatalne i żałoba”

Zachęcamy do wysłuchania najnowszego podcastu dotyczącego strat prenatalnych i żałoby. W nagraniach wzięła udział dyrektor naszego Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego – Barbara Słomian. Do rozmowy z nią zaprosiliśmy dr Ewę Kiełek-Rataj, nauczyciela akademickiego UO, psychologa i psychotraumatologa, która zajmuje się psychologią rozwoju człowieka w kontekście rodziny. Prowadzi również badania nad rodziną w sytuacji utraty dziecka w okresie prenatalnym.

   

Zapraszamy również do wysłuchania innych podcastów i audycji radiowych na tematy adopcyjne:

  • Adoptowaliśmy dziecko – i co dalej?”

Po adopcji dziecka w głowie świeżo upieczonych rodziców mogą kłębić się różne myśli. Rodzą się również trudne pytania. Na część z nich chcemy odpowiedzieć już dziś! Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Panią Barbarą Słomian – dyrektor naszego Ośrodka Adopcyjnego, którą przeprowadziła dziennikarka Radia Doxa – Pani Danuta Starzec.

https://dfoz.pl/2022/12/audycja-radiowa-adoptowalismy-dziecko-i-co-dalej/

  • Czy adopcja powinna być jawna?”

Jak rozmawiać o adopcji z innymi: z sąsiadami, z pracodawcą, ze znajomymi? Czy adopcja jest tematem tabu? Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Panią Barbarą Słomian – dyrektor naszego Ośrodka Adopcyjnego, którą przeprowadziła dziennikarka Radia Doxa – Pani Danuta Starzec.

https://dfoz.pl/2022/12/audycja-radiowa-czy-adopcja-powinna-byc-jawna/

  • Depresja poadopcyjna”

Depresja poadopcyjna, choć jest zjawiskiem dość częstym, wciąż nie funkcjonuje w świadomości ludzi tak mocno jak depresja poporodowa. Skąd się bierze i czym jest depresja poadopcyjna oraz gdzie szukać wsparcia? Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z Panią Barbarą Słomian – dyrektor naszego Ośrodka Adopcyjnego, którą przeprowadziła dziennikarka Radia Doxa – Pani Danuta Starzec.

https://dfoz.pl/2022/12/depresja-poadopcyjna/

  • Adopcja: fakty i mity”

Adopcja to temat wzbudzający sporo emocji, często też owiany wieloma mitami. Zebraliśmy te najpopularniejsze i postanowiliśmy się z nimi zmierzyć – serdecznie zapraszamy Państwa do wysłuchania audycji pt.: „Fakty i mity na temat adopcji”. Rozmowę z Panią Barbarą Słomian – dyrektor naszego Ośrodka Adopcyjnego przeprowadziła dziennikarka Radia Doxa – Pani Danuta Starzec.

https://dfoz.pl/2022/12/fakty-i-mity-na-temat-adopcji/

 

Nasze nagrania zostały zrealizowane w ramach zadania publicznego „Katolicki Ośrodek Adopcyjny”. Podcasty i audycje radiowe zostały zrealizowane ze środków budżetu Samorządu Województwa Opolskiego.


logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA