Dzieci z serca - książka

Warning: Use of undefined constant is_admin_b - assumed 'is_admin_b' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/dfoz/domains/dfoz.pl/public_html/wp-content/themes/adventure-journal/template-dziecizserca.php on line 34

Książka „Dzieci z serca” PREZENT DLA DARCZYŃCÓW

„Dzieci z serca” to zbiór wzruszających, ale nielukrowanych historii o rodzicielstwie zastępczym i adopcyjnym, a także o samotnych mamach, których losy splotły się w opolskim Domu Matki i Dziecka. Można by powiedzieć, że jest to książka o porzuconych noworodkach i poranionych starszakach, które prawdopodobnie znajdą się poza podium „najgrzeczniejszego przedszkolaka” i „wzorowego ucznia”. Można też napisać, że „Dzieci z serca” to reportaże o biedzie i patologii – nie wiadomo, co jest przyczyną, a co skutkiem. Jednak uważny i wrażliwy czytelnik zobaczy, że przede wszystkim jest to książka o miłości. Bezinteresownej, szlachetnej i mądrej.

Książka ukazuje się z okazji 25-lecia Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu. Wśród wielu działań Fundacji szczególne miejsce zajmuje ochrona życia poczętego, pomoc samotnym mamom oraz szukanie „prawdziwej mamy i prawdziwego taty”, czyli rodziców adopcyjnych dla potrzebujących dzieci. „Dzieci z serca” mają być narzędziem promocji tych idei.

Magdalena Guziak-Nowak

Jest autorką „Dzieci z serca” – żona Marcina, mama Karolinki, Klarci i Różyczki. Dziennikarka „Przewodnika Katolickiego”, redaktor naczelna młodzieżowego czasopisma „Droga” i autorka bloga www.cogitka.pl. Wraz z mężem zaangażowana w ruch pro-life oraz towarzyszenie narzeczonym w drodze do szczęśliwego małżeństwa.

 

Kilka słów o Domu Matki i Dziecka KRÓTKA HISTORIA

Dom Matki i Dziecka - stara część

Dom Matki i Dziecka w Opolu powstał 25 lat temu. Trudno uwierzyć, ale na początku były to dwa rozlatujące się baraki, a w “ogródku” rosły pokrzywy po pachy. Po generalnym remoncie w 1994 r. zamieszkała w domu pierwsza mama. Miała 19 lat, nowonarodzonego synka (w tym roku skończył studia!) i znikąd pomocy.

A potem były kolejne mamy z trudnymi życiorysami. Jedne trafiły w tzw. złe towarzystwo, inne zostały opuszczone przez ojców ich dzieci, jeszcze inne po prostu nie potrafiły kochać, bo nikt ich nie nauczył miłości. Tutaj, w miejscu, które nie jest kombinatem ani instytucją, ale DOMEM, znalazły spokój, życzliwą opiekę i konkretne wsparcie w wychodzeniu na prostą, czyli pomoc prawną, psychologiczną, pedagogiczną i in. Przede wszystkim jednak poczuły, że są dla kogoś ważne. I dzięki temu odzyskały godność, nauczyły się walczyć o szczęście swoje i swoich dzieci, zrozumiały, że mają prawo do szacunku.

Dla wielu z nich Dom Matki i Dziecka stał się pierwszym miejscem, w którym zaznały rodzinnego ciepła. Ale niestety – dach przecieka, w pokojach pojawia się nieprzyjemna woń, brakuje pomieszczeń gospodarczych i sali do aktywizacji zawodowej. Pilną potrzebą jest: wymalowanie aktualnie używanych pomieszczeń, wymiana części sprzętu i kompletnie zużytych mebli (tapczany, szafy itd.), wyposażenie pokoi w podstawowe zabezpieczenia dla dzieci… Dlatego zbieramy środki na remont i rozbudowę domu o nowe skrzydło. Koszty inwestycji są wysokie. Górny baner przedstawia konkretne kwoty. Ubiegamy się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, otrzymaliśmy też wsparcie od ludzi dobrej woli. Mimo to do sfinansowania całości sporo brakuje.

POMOŻESZ?

Wpłaty elektroniczne ONLINE


Darowizna na rozbudowę Domu Matki i Dziecka

Konto do przelewów złotówkowych
Santander Bank Polska
WBKPPLPP PL 67 1090 2138 0000 0005 5600 0551

Konto do przelewów w euro
Santander Bank Polska
WBKPPLPP PL 04 1090 2138 0000 0001 3545 6827

Konto do przelewów w dolarach
Santander Bank Polska
WBKPPLPP PL 95 1090 2138 0000 0001 3545 6838

Bezpłatna książka DLA DARCZYŃCÓW

Szanowny Ofiarodawco, jeśli zdecydowałeś się wspomóc dzieło rozbudowy Domu Matki i Dziecka, a nie masz jeszcze książki “Dzieci z serca”, to możesz ją teraz bezpłatnie zamówić. Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz.

  Imię i nazwisko (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Adres korespondencyjny

  wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w celu wysyłki książki "Dzieci z serca". Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia niniejszego formularza.

  Informujemy, że przysługuje Tobie prawo dostępu do swoich danych, możliwość ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych jest Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia z siedzibą 45-005 Opole, ul. Książąt Opolskich 19, mail: biuro(at)dfoz.pl. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującą Polityką prywatności

  Odpowiedz na pytanie potwierdzając, że jesteś człowiekiem:


  Dzieci z serca - książka
  logotypy
  © Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA