Marsz dla Życia i Rodziny

Już w niedzielę 3 czerwca ulicami trzech miast naszej diecezji: Opola, Raciborza i Kluczborka, pod hasłem „Rodzina receptą na kryzys” przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Wydarzenie to będzie manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. W tym roku marsze przejdą w łączności z VII Światowym Spotkaniem Rodzin z Ojcem Świętym w Mediolanie. Podobne marsze odbędą się jednocześnie w ponad 40 miastach w Polsce. Do udziału w tych wydarzeniach zaproszone są nie tylko rodziny z dziećmi, ale także organizacje pozarządowe, osoby publiczne, wszelkiego rodzaju wspólnoty i grupy oraz wszyscy, którym bliskie są wartości życia ludzkiego i tradycyjnej rodziny. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup Opolski Andrzej Czaja.

Marsz dla Życia i Rodziny w Opolu rozpocznie się na placu Kopernika (przed wejściem głównym do Solaris Center) w niedzielę 3 czerwca o godz. 12.00. Trasa wieźć będzie ulicami: Oleską, Żeromskiego, Reymonta, Ozimską i Krakowską. Finał na opolskim Rynku.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA