Komunikat Biskupa Opolskiego

Komunikat Biskupa Opolskiego
o zbiórce ofiar na Fundusz Ochrony Życia

 

Kończy się czas Adwentu i za kilka dni będziemy cieszyć się radością Świąt Bożego Narodzenia. Refleksja nad codzienną pracą w Domu Matki i Dziecka w Opolu oraz w Katolickim Ośrodkiem Adopcyjnym i Opiekuńczym ukazuje wiele podobnych treści towarzyszących przyjściu Jezusa na ziemię.

W minionym roku 49 matek i dzieci pukając do drzwi Domu Matki i Dziecka znalazło tam pomoc i schronienie. W tym roku, aż 25 razy byliśmy świadkami, jak pary małżeńskie, niczym ubodzy pasterze, wezwane i powołane przyszły, zobaczyły, pokochały i przyjęły jak swoje skrzywdzone dziecko. Jezus, który utożsamia się z każdym dzieckiem, na przestrzeni 25 lat, aż 770 razy zapukał jako dziecko do drzwi Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego w Opolu. Ponad połowa z tych dzieci znalazła prawie natychmiast w sytuacji zagrożenia życia najpierw otwarte drzwi, bezgraniczną miłość, opiekę i poczucie bezpieczeństwa w waszych parafiach, waszych domach u kilkudziesięciu rodzin zastępczych na terenie całej diecezji. Szeroki zakres działań Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia to sprawa całej wspólnoty diecezjalnej.

Dlatego też wszystkim naszym parafianom i księżom, którzy wspierają to dzieło modlitwą, osobistym zaangażowaniem i ofiarami pieniężnymi składanymi w czasie Pasterki Bożego Narodzenia z całego serca dziękuję i błogosławię!

 

† Andrzej Czaja
Biskup Opolski
Opole, dnia 12 grudnia 2019 r.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA