Ks. Jerzy Dzierżanowski laureatem Nagrody „Ostoi Pokoju” im. Matki Ewy

Miło nam poinformować, że ks. dr Jerzy Dzierżanowski, decyzją Kapituły Nagrody „Ostoi Pokoju” im. Matki Ewy z udziałem przedstawicieli samorządów województwa opolskiego i śląskiego, Miasta Bytom oraz Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu – Miechowicach, został wybrany laureatem Nagrody „Ostoi Pokoju” im. Matki Ewy.

Nagroda ta ma na celu wyłonienie i uhonorowanie osób i podmiotów zajmujących się działalnością społeczną i charytatywną na terenie i na rzecz mieszkańców województw: dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego. W uzasadnieniu Kapituły czytamy:

„Dokonania Księdza w dziedzinie społecznej są wyjątkowe, a przesłanie Matki Ewy – niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi realizowane jest w stu procentach, o czym świadczy Księdza zaangażowanie i zachowanie pro publico bono (…). Wszystkie realizowane przez Księdza inicjatywy i projekty są imponujące, niosą satysfakcję oraz dają nadzieję na przyszłość”.

 

Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się 29 września b.r. w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bytomiu – Miechowicach. Galę uświetnił koncert organowy w wykonaniu Władysława Szymańskiego – rektora Akademii Muzycznej w Katowicach.

Księdzu Jerzemu serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w realizowaniu jakże wrażliwej misji służenia drugiemu człowiekowi.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA