Konferencja prasowa o rozbudowie Domu Matki i Dziecka

Wczoraj, tj. 26 października, w naszej Fundacji odbyła się konferencja prasowa z przedstawicielami opolskich mediów, podczas której rozmawialiśmy o potrzebie rozbudowy Domu Matki i Dziecka. Ks. Jerzy Dzierżanowski opowiedział o historii Domu i najważniejszych potrzebach i problemach związanych z funkcjonowaniem tej części, która musi być zburzona i postawiona na nowo.

Pan Bartosz Młynarski, nasz architekt, zwrócił uwagę na zaprojektowane rozwiązania, które mają na celu dostosowanie Domu do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale też elementy sprzyjające energooszczędności (gruntowy wymiennik ciepła, zasilanie w energię słoneczną). Dyrektor Biura, Beata Balicka- Błagitka, przybliżyła kwestie finansowe, związane z pozyskiwaniem funduszy na rozbudowę Domu. Poza tym opowiedziała o naszych akcjach, które mają zasilić ten cel, m.in. „Pmponiada dobrych serc”, i „Każdy ma swojego anioła”.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym lokalnym mediom coraz więcej osób dowie się o Domu Matki i Dziecka i wspólnymi siłami jego rozbudowa będzie możliwa. Zapraszamy też do zobaczenia prezentacji, która dokładnie pokazuje problemy i potrzeby Domu, ale także wspomniane akcje zbierania funduszy, do których serdecznie zapraszamy.

Zobacz prezentację
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA