Mieszkańcy Domu Matki i Dziecka w naszej Galerii

galeria-dmid-t_03W grudniowe przedpołudnia mieszkańcy Domu Matki i Dziecka odwiedzają naszą Galerię Twórczych Inspiracji. Zajęcia dla mam odbywają się pod okiem instruktorów Galerii. Zajęcia z dziećmi odbywają się w odrębnej sali i prowadzą je nasze wspaniałe wolontariuszki.

Spotkania w Galerii są wspaniałą formą aktywizacji dla mam, które poprzez szycie i prace manualne pod kierunkiem instruktora, mogą zdobyć nowe kwalifikacje i umiejętności, a nade wszystko uwierzyć w swoje możliwości. Matki uczą się podstawowych technik kroju i szycia i biorą udział w projektowaniu nowych produktów. Najpiękniejsze prace będą sprzedawane, a dochód zostanie przeznaczony na rozbudowę Domu Matki i Dziecka. To piękny wkład mieszkanek Domu w nasze wspólne dzieło.

W czasie, gdy mamy pilnie szyją, w osobnym pomieszczeniu prowadzimy zajęcia dla dzieci. Dzięki wolontariuszkom nasi najmłodsi podopieczni mogą spędzić kreatywnie czas i połączyć naukę z zabawą. Dzieci wykonały już kartki świąteczne, które własnoręcznie przyozdobiły, pracowały również nad innymi pracami plastycznymi, do stworzenia których używały nie tylko przyborów do rysowania, lecz również dostępnych w Galerii materiałów. Dzięki temu prace są jeszcze ciekawsze! Podczas zajęć dzieci lubią też zabawę z grami planszowymi oraz układanie puzzli.

Jesteśmy przekonani, że przyjazdy mieszkańców do naszej Galerii pobudzą ich ciekawość świata, odkryją nowe talenty i pozwolą z jeszcze większym optymizmem patrzeć w przyszłość. Zdjęcia prowadziła nasza wolontariuszka Aleksandra Niedzwiedz.

Sandra Bielska

 
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA