Inspiracje międzypokoleniowe

fotorelacja-galeria_07Niedawno nasza Galeria Twórczych Inspiracji zamieniła się w prawdziwą Galerią Inspiracji Międzypokoleniowych. Dzięki staraniom naszej instruktorki mgr Sabiny Karwat odwiedziły nas Panie z opolskiego oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Oprócz doświadczonych twórczyń po raz pierwszy w pracach Galerii uczestniczyli także przedstawiciele młodego pokolenia – Ania, Benedykt i Ewa. Prace polegały na ręcznym malowaniu opolskich wzorów ludowych na rozmaitych drewnianych kasetkach oraz na wykonywaniu kartek okolicznościowych techniką naklejania wykrojników.

Przez cały czas panowała twórcza atmosfera, podczas luźnych rozmów dzielono się opiniami na temat pracy artystycznej, młodzież z uwagą śledziła techniki stosowane przez twórczynie ludowe. Na stole oprócz akcesoriów rękodzielniczych znajdowały się herbata, kawa oraz ciasto. Nowością był laserowo grawerowany na drewnie wzór ludowy, który uprzednio został odręcznie narysowany na kartce przez najmłodszą z uczestniczek – Ewę. Został on zaimportowany do komputera za pomocą skanera, następnie poddany obróbce w programie graficznym a na koniec wypalony wiązką lasera na drewnianej skrzynce. W efekcie powstała stylowa kasetka opatrzona nietypowym motywem dekoracyjnym. Mamy nadzieję, że w przyszłości powtórzymy pomysł z inspiracjami międzypokoleniowymi.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA