Dzień Dziecka Utraconego na Górze św. Anny

15 października, jak co roku jest dniem, w którym wspominamy wszystkie zmarłe dzieci. Dzieje się tak w Polsce już od kilku lat, głównie za sprawą inicjatywy Organizacji Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych – „Dlaczego”. Tego dnia pamiętamy o zmarłych dzieciach, ale również o wszystkich rodzicach, którzy doświadczyli straty swojego potomstwa. Szanujemy i staramy się zrozumieć ich cierpienie bowiem jest to dla nich ogromną tragedią, bez względu na to, na którym etapie życia i z jakiego powodu ich pociecha odeszła.

Życzeniem naszego Księdza Biskupa Andrzeja Czai jest objęcie opieką modlitewną wszystkich rodziców, którzy doświadczyli straty dziecka.

Uroczystości związane z Dniem Dziecka Utraconego na Opolszczyźnie rozpoczną się 15 października 2012 roku o godzinie 17:30 roku w Bazylice na Górze św. Anny (ul. Klasztorna 6). Obchody zainicjujemy modlitwą różańcową w intencji osieroconych rodziców i ich dzieci. O godzinie 18:00 odbędzie się uroczysta Msza święta,  po której z zapalonymi świecami w procesji udamy się na cmentarz, do Symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy

Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć na Górze św. Anny zapraszamy do kościoła św. Jacka (Opole-Kolonia Gosławicka). Msza św. w intencji Dzieci zmarłych przed urodzeniem, osieroconych Rodziców i Bliskich o godz. 18.30. Przedtem (17.45) różaniec w tej intencji z procesją do krzyża, przy którym można będzie zapalić znicze (prosimy przynieść ze sobą).

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA