Archiwum 2013 – Lipiec – Wrzesień

CzwartePrzykazanie.pl

„CzwartePrzykazanie.pl” to publikacja autorstwa znanych telewizyjnych dziennikarzy Iwony Schymalli i Macieja Zdziarskiego. Książka podpowiada, jak układać relacje między pokoleniami i jak zapewnić rodzicom dobrą, spokojną starość. Wywiady z lekarzami i psychologami dostarczają wiedzy, która pomoże tworzyć dobrą atmosferę w rodzinie. Eksperci dają wiele praktycznych rad – zalecenia dotyczące zdrowego trybu życia, rady dla rodzin opiekujących się chorymi seniorami, a także propozycje prostych rozwiązań, które mogą ułatwić życie. Dochód ze sprzedaży książki zostanie przekazany naszej Fundacji na potrzeby Domu Matki i Dziecka. Cena jednego egzemplarza książki, sprzedawanego w zestawie wraz z certyfikatem zakupu, to 30 zł. Sprzedaż książki-cegiełki „CzwartePrzykazanie.pl” będą prowadzić księża we wszystkich parafiach diecezji opolskiej 29.09.2013 r. Serdecznie polecamy!

Patrycja czeka na Rodziców

Patrycja to krucha istotka, która pierwsze miesiące swego życia spędziła w szpitalu. Codziennie przechodziła skomplikowane badania, ale bardzo dzielnie je znosiła. Mając pięć miesięcy została wypisana ze szpitala i umieszczona u Państwa Małgorzaty Pizio-Domicz i Antoniego Domicz – w rodzinie zastępczej, współpracującej z Katolickim Ośrodkiem Adopcyjnym i Opiekuńczym. Dzięki pomocy i troskliwej opiece rodziny zastępczej, a także wizytach u specjalistów, każdego dnia robi postępy. Wymaga to dużej cierpliwości i sumienności, jednak satysfakcja, jaka przychodzi gdy widać pierwsze efekty ćwiczeń jest nie do przecenienia. Sytuacja prawna Patrycji jest uregulowana, czeka na mamę i tatę, którzy pomogą jej pokonać trudności rozwojowe i dadzą dom, gdzie wzrastać będzie w poczuciu akceptacji i miłości. Poniżej zamieszczamy link do reportażu zrealizowanym przez TVP Opole. Gorąco zachęcamy do obejrzenia! http://www.tvp.pl/opole/reportaz/czas-reportazu/wideo/25-lipca-2013-r-glod-milosci/11871383

Już za miesiąc nasze urodziny!

Już za miesiąc nasza Fundacja obchodzić będzie szczególny Jubileusz 20-lecia istnienia! Z tej okazji, 5 października 2013 roku będziemy świętować na Placu Wolności w Opolu, gdzie organizujemy imprezę plenerową z mnóstwem atrakcji i niespodzianek! Urodziny Fundacji to także świetna okazja, aby przybliżyć mieszkańcom Opola nasze cele i misję, a także opowiedzieć szerzej o naszej działalności, placówkach, zakresie udzielanej przez nas pomocy. Chcemy, by do jak największej grupy osób dotarło, to co robimy, jak działamy i gdzie Nas można znaleźć! Dlatego postaramy się, żeby tego dnia było na Placu Wolności głośno, niebanalnie, radośnie i wesoło! Jak zwykle nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, zabawimy się również w grę terenową, znaną już uczestnikom naszego Letniego Zjazdu, ale uwaga! – w zupełnie nowej odsłonie! Na tym jednak nie koniec! Już następnego dnia, 6 października o godzinie 16:00, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w Katedrze Opolskiej, której przewodniczyć będzie ks. bp Andrzej Czaja. 20-lecie to szczególny jubileusz dla naszej Fundacji, dlatego będzie nam bardzo miło gościć Państwa na naszych uroczystościach. Do zobaczenia!

Pątnicy wsparli Dom Matki i Dziecka – serdecznie dziękujemy!!!

Podczas Mszy św. na polanie w Pietraszowie jedyny raz na pielgrzymce zbiera się kolektę. W tym roku została ona przeznaczona na Dom Matki i Dziecka w Opolu. Pielgrzymi byli bardzo hojni udało się zebrać 10.704 zł i 96 groszy oraz 22 euro. Dom Matki i Dziecka powstał jako pierwsza placówka obchodzącej w tym roku 20-lecie działalności Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Obecnie przebywa tu ok. 10 mam i 15 dzieci. Placówka wymaga pilnego remontu. Renowacji potrzebuje nie sam dom, ale jego zaplecze – mówi siostra Ewa Lyga, dyrektor Domu Matki i Dziecka – znajdzie tam miejsce magazyn odzieżowy, żywnościowy i pralnia, ale także sale konferencyjna i warsztatowa. Będziemy tam prowadzić szkolenia, m.in. pomagające powrócić mamom na rynek pracy.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA