Komunikat Biskupa Opolskiego o zbiórce ofiar na Fundusz Ochrony Życia

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to spotkanie z Bożą miłością, objawioną najpełniej w Jezusie Chrystusie. To On, Syn Boży, przez swoje wcielenie zjednoczył się z każdym człowiekiem. To zbawcze wydarzenie przypomina nam, że prawdziwa i autentyczna miłość nie jest jakimś niejasnym uczuciem czy ślepą siłą. Jest wewnętrzną postawą, która angażuje całego człowieka. Ta miłość, którą ukazuje nam przychodzący Chrystus, ma zawsze odniesienie do drugiego człowieka, spełnia się w miłosierdziu, we współczuciu i w realnej pomocy potrzebującym. Potwierdza to treść Ewangelii, która uczy nas, że każdy człowiek ma prawo do szacunku i miłości, każdy jest ważny i każdy jest godny, by być obdarowanym miłością, oraz każdy może i powinien darzyć miłością innych.

Konkretnym świadectwem tak rozumianej miłości jest nasza odpowiedzialność i troska między innymi za dzieła prowadzone przez Diecezjalną Fundację Ochrony Życia. W tym roku Dom Matki i Dziecka udzielił schronienia i kompleksowej pomocy 69 matkom i ich dzieciom. Dodatkowo w tym Domu 377 osób skorzystało z konkretnego wsparcia materialnego, prawnego i psychologicznego w ramach programu Pomoc ofiarom przestępstw realizowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjnemu i Opiekuńczemu kolejnych 22 dzieci znalazło szczęśliwą rodzinę. W historii Ośrodka to już w sumie ponad 850 adoptowanych dzieci.

Jak co roku kolekta z Pasterki Bożego Narodzenia zostanie przeznaczona na wsparcie tych potrzebnych diecezjalnych dzieł. Wyrażam ogromną wdzięczność wszystkim pochylającym się nad potrzebującymi pomocy za wrażliwość serca, która pozwala czynić dobro oraz za dotychczasowe wsparcie materialne.

Zapewniam o modlitwie i z całego serca błogosławię!

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA