Ruszył projekt „Zrozumieć dziecko z FASD” – zapraszamy do kontaktu!

Od ponad 10 lat nasza Fundacja działa aktywnie na rzecz dzieci z FASD i ich rodzin. Jest to możliwe dzięki realizacji zadania publicznego „Zrozumieć dziecko z FASD”, który jest finansowany ze środków z budżetu Miasta Opola.

Podobnie jak w ubiegłych latach i w tym powołaliśmy Interdyscyplinarny Zespół Diagnostyczno-Terapeutyczny i uruchomiliśmy punkt informacyjno-konsultacyjny dla opiekunów (rodziców, nauczycieli, wychowawców itd.) dzieci z FASD. 

W ramach zadania istnieje możliwość skonsultowania dziecka z objawami FASD ze specjalistami: fizjoterapeutą, neurologopedą, psychologiem, pedagogiem i psychiatrą. Zgłoszenia przyjmujemy w Katolickim Ośrodku Adopcyjnym i Opiekuńczym pod numerem telefonu: tel./fax 77 44-19-905 lub 77 44-11-500. Na spotkanie ze specjalistą należy się umówić na konkretny termin. Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż ilość miejsc dla beneficjentów jest ograniczona.

Zachęcamy również Państwa do udziału w konferencji naukowo-metodycznej poświęconej FASD, która odbędzie się 8 września 2023 roku w Opolu (szczegóły podamy wkrótce, zachęcamy do śledzenia naszej strony).

Projekt trwa do 31 grudnia 2023 roku.

Zapraszamy Państwa do kontaktu w sprawie konsultacji. Udział w naszym projekcie jest bezpłatny.

Zachęcamy również do wysłuchania podcastów o FASD, które są dostępne na naszej stronie: https://dfoz.pl/podcasty-fasd/

Projekt jest finansowany ze środków Urzędu Miasta Opola

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA