Srebrny Jubileusz Małżeński

Przed 25 laty gdy zawieraliście sakramentalny związek małżeński świadomie zaprosiliście na wspólne wędrowanie samego Boga. W wypełnianiu swojego powołania małżeńskiego uczyliście się od Chrystusa wzajemnej miłości miłosiernej. Poprzez sakrament staliście się widzialnym znakiem Jego miłości, cierpliwości i wyrozumiałości. Wasza jedność małżeńska i trwanie przy Bogu to owoc codziennej modlitwy, gorliwej, osobistej, ufnej wiary, otwierającej się na Pana, który powiedział: «Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię» (Mt 11, 28).

Dziś jesteście szczególnym świadectwem dla narzeczonych i młodych małżeństw pokazując, że w okresach szczególnej wrażliwości i słabości spotkanie z żywym Chrystusem, Panem Przymierza jest niezbędnym źródłem siły i odnowy. To Wasze świadectwo życia sakramentalnego jest dzisiaj szczególnie potrzebne, kiedy mnożą się style życia i upowszechniają mody i kultury poddające w wątpliwość wartość małżeństwa, posuwając się nawet do uznania za niemożliwy wzajemny dar z siebie małżonków aż do śmierci, w radosnej wierności. Tymczasem, gdy pielęgnuje się konsekwentnie klimat życia chrześcijańskiego nie istnieją tak trudne sytuacje, by nie dało się im sprostać. Dlatego przez swoje trwanie w jedności małżeńskiej stanowicie najbardziej wyrazisty i przekonujący apostolat w obecnych czasach.

Łącząc się modlitewnie w Waszej jubileuszowej radości i dziękczynieniu Bogu, gorąco i serdecznie zapraszam Was Drodzy Małżonkowie Jubilaci i Waszych najbliższych do uczestnictwa w uroczystej Mszy św. Jubileuszowej 5 września (niedziela) o godz. 14.00 w kościele seminaryjnym pw. Św. Jadwigi przy ul. Drzymały 1 w Opolu, która zostanie odprawiona w intencji wszystkich małżeństw obchodzących w tym roku swoją 25. rocznicę ślubu. Tegoroczna pielgrzymka jubilatów małżeńskich podkreśli też w szczególny sposób podkreśla wartość Roku Rodziny, który ustanowił Papież Franciszek.

Niech Bóg Wam pomaga trafnie rozpoznawać, czego najbardziej potrzebuje dzisiejsza rodzina. Was i Wasze rodziny zawierzam Maryi, Królowej Rodzin. Niech Ona zawsze Wam towarzyszy i otacza swą opieką. Z serca błogosławię Wam i Waszym bliskim!

Bp Andrzej Czaja
Ordynariusz Diecezji Opolskiej

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA