Kolędowy Zjazd Rodzin we wspomnieniach

W tym roku już w pierwszą niedzielę stycznia spotkaliśmy się na Zjeździe Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych i Przyjaciół Dzieci Adoptowanych, który rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w Kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Andrzej Czaja, a koncelebrę sprawował ks. Jerzy Dzierżanowski.

Po Mszy Świętej tradycyjnie zaprosiliśmy wszystkich do Auli Seminarium, aby przy kawie, herbacie i słodkościach spokojnie porozmawiać, a nade wszystko – spotkać się. Jak zwykle przygotowaliśmy również mnóstwo niespodzianek dla naszych kochanych dzieciaków: była Kraina Prezentów (do której od razu ustawiła się gigantyczna kolejka, ale bez obaw – losów starczyło oczywiście dla wszystkich!) oraz zabawy z naszymi uzdolnionymi wolontariuszami, którzy przygotowali moc niespodzianek.

Na stoisku plastycznym dzieci mogły przygotować swoją własną koronę, która nawiązywała do nadchodzącego Święta Trzech Króli. Jak zwykle dzieci zaskoczyły nas kreatywnością w podejściu do tego zadania w niezliczonej ilości pomysłów na zdobienie koron.

W trakcie tej zabawy przyszedł też czas na rodzinne kolędowanie. Do wspólnego śpiewania nas państwo Chyra ze swoimi dziećmi. Do grupy szybko przyłączyły się inne maluchy pragnące podzielić się swoimi interpretacjami kolęd. Było głośno i bardzo radośnie!

Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za udział w Zjeździe i wspólną modlitwę.

Dziękujemy również naszym wolontariuszkom: Małgosi, Nicole, Madzi, Darii (autorce zdjęć) oraz Pani Dorocie Porowskiej i całej grupie młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich za nieocenioną pomoc i zaangażowanie!

Do zobaczenia na kolejnym Zjeździe!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA