Wizyta kobiet z Zakładu Karnego w Domu Matki i Dziecka

W minioną środę mieszkanki Domu Matki i Dziecka podejmowały niezwykłych Gości. Przyjechały do nas kobiety osadzone w Zakładzie Karnym wraz ze swoimi wychowawcami.

Wizytę rozpoczęły od zwiedzenia Domu i poznania zasad, w ramach których on funkcjonuje. Mogły obejrzeć m.in. kuchnię, bawialnię, i plac zabaw. Obok grupy co chwila przebiegali nasi młodsi mieszkańcy, bardzo zaciekawieni Gośćmi. Panie przyjmowały to z radością, bowiem okazało się, że przygotowały dla dzieci i matek specjalny spektakl teatralny!

Widowisko było pierwotnie przygotowane dla dzieci osadzonych pań i zostało również nagrane w formie słuchowiska radiowego. Program obejmował klasykę bajek i wierszy polskich twórców i był przeplatany z piosenkami, które każdy z nas pamięta z dzieciństwa. Pokaz był bardzo dynamiczny, a aktorki przygotowane na sto procent! Najlepszy dowodem na to, że się podobało, były bardzo długie i głośne oklaski!

Siostry posługujące w Domu wraz z pracownikami przygotowały słodki poczęstunek, przy którym nasi Goście mogli się wzmocnić i zregenerować. Był to również czas na wymianę refleksji pomiędzy kobietami osadzonymi a naszymi matkami. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i zakończyło się obietnicą kolejnej wizyty – serdecznie zapraszamy!

Sandra Narewska

 
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA