Wspólne pieczenie muffinków w Domu Matki i Dziecka

Zbliżający się Dzień Dziecka jest wspaniałą okazją do sprawienia radości najmłodszym i zaplanowania dla nich niespodzianek. Aby ułatwić te przygotowania w Domu Matki i Dziecka zorganizowaliśmy warsztaty pieczenia muffinków dla wszystkich naszych mieszkanek.

Nasz przepis pozwala na przygotowanie ciasta na bazie kilku prostych składników, które znajdują się w każdej kuchni. Nie wymaga też użycia miksera ani żadnego specjalistycznego sprzętu, zatem jest możliwy do powtórzenia przez osoby, które dotąd nie miały doświadczenia w pieczeniu.

Nasze mamy podeszły do swojego zadania z dużym entuzjazmem i bardzo sprawnie przygotowały ciasto na muffinki. Wykonały je w dwóch wariantach: z bananami i z jabłkami. Piękny zapach, jaki towarzyszył pieczeniu szybko rozniósł się po całym Domu powodując coraz większe zniecierpliwienie wśród dzieci!

Dla większości naszych mam było to pierwsze w życiu upieczone ciasto. Satysfakcja była zatem ogromna! Nasze muffinki udały się znakomicie i bardzo szybko zniknęły! Mieszkanki deklarowały szybką powtórkę – już wiemy zatem czym dzieci będą się zajadać w Dniu Dziecka!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA