Relacja z VIII Diecezjalnego Święta Rodziny w Jemielnicy

VIII Diecezjalne Święto Rodziny rozpoczęło się Mszą Świętą. O 11:00 wyruszyła uroczysta procesja z Kościoła pw. Wszystkich Świętych do kościoła parafialnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mszę celebrowali biskupi: ks. bp Andrzej Czaja, ks. bp Rudolf Pierskała oraz ks. bp Paweł Stobrawa. Koncelebrę sprawował m.in. nasz Diecezjalny Duszpasterz Rodzin, ks. Jerzy Dzierżanowski. W kazaniu ksiądz biskup zaapelował, by troszczyć się o życie boże w sobie i w rodzinach. Biskup zaapelował do wszystkich obecnych, by bardziej dbali o modlitwę indywidualną i wspólną w domu, a także o takie świętowanie niedzieli, aby była dniem Pańskim, a nie tylko godziną Pańską.

Zgodnie z zapowiedziami o 14:00 rozpoczęła się parada rycerska inaugurująca IX Jarmark Cysterski. Następnie zaproszono wszystkich pod scenę i do korzystania z atrakcji średniowiecznego miasteczka, w ramach którego można było m.in. obejrzeć pokazy rzemiosła dawnego (czerpanie papieru, pisanie gęsim piórem, garncarstwo), pokaz mody średniowiecznej, pokazy artyleryjskie oraz turniej rycerski.

O 17:00 ruszyła sztafeta rodzin – Bieg po „dyszkę” dla rodziny – czyli bieg rodzinny zorganizowany wokół pocysterskiego stawu. Każdy uczestnik sztafety, który przebiegł jedno okrążenie (600m) przyczynił się do przekazania 10,00 zł z puli sponsorowanej na rzecz naszej Fundacji. Organizatorem biegu była Parafia Jemielnica. Sztafeta cieszyła się ogromną popularnością. Wśród biegaczy można było dojrzeć przedstawicieli wszystkich pokoleń. Co najważniejsze – na twarzach wszystkich obecnych gościł niezmącony uśmiech – w końcu ruch to zdrowie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w bieg: organizatorom, biegaczom, sponsorom i wszystkim dopingującym za wsparcie naszej Fundacji!

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA