„Zrozumieć dziecko z FASD” – zaproszenie do skorzystania z oferty projektu

W związku z otrzymaniem dotacji Miasta Opola na działanie dotyczące wspierania i pomocy rodzinom dzieci z FASD (poalkoholowe spektrum zaburzeń rozwojowych) pod nazwą „Zrozumieć dziecko z FASD” pragniemy poinformować o zadaniach, jakie będziemy realizować w ramach tego projektu i zaprosić Państwa do skorzystania z naszej pomocy. Projekt trwa od 21 marca 2019 r. do 20 grudnia 2019 r.

Działania przeznaczone są dla mieszkańców Opola, są bezpłatne i obejmują:

  • wsparcie dla dzieci z FASD (dyżury neurologopedów i fizjoterapeuty) – w ramach działalności Zespołu Diagnostyczno-Terapeutycznego w naszej Fundacji dziecko zostanie włączone w wieloaspektową terapię, która dzięki swojej różnorodności pozwoli na oddziaływanie na beneficjenta za pomocą różnych technik i form stymulacji;
  • wsparcie dla rodziców/nauczycieli/opiekunów/wychowawców (dyżur psychologa, psychiatry i pedagoga) – opiekunowie i wychowawcy dzieci otrzymają również wsparcie psychiczne oraz wskazówki do dalszej pracy z dzieckiem już w domu – celem zarówno niwelowania deficytu, jak i pogłębienia więzi;
  • wsparcie dla kobiet w ciąży (dyżur psychologa i pedagoga) – nasz projekt skierowany jest również do kobiet oczekujących dziecka, które piły alkohol we wcześniejszej fazie ciąży. W ramach oferowanej pomocy każda mama otrzyma wsparcie psychiczne – dostępna będzie forma telefoniczna, mailowa jak również osobistego spotkania – wszystko zależy od woli beneficjentki. Będzie mogła otrzymać informacje o ewentualnych powikłaniach ciąży związanych ze spożyciem alkoholu (i przygotowaniu się na nie). Jednocześnie otrzyma również możliwość skonsultowania swojego dziecka przez zespół specjalistów i otrzyma wskazówki do dalszej pracy, aby jak najwcześniej rozpocząć adekwatną stymulację dziecka i zadbać o jego prawidłowy rozwój.

Zgłoszenia przyjmujemy w Katolickim Ośrodku Adopcyjnym i Opiekuńczym pod numerem telefonu: tel./fax 77 44-19-905 lub 77 44-11-500. Jednocześnie uprzejmie informujemy, iż ilość miejsc dla beneficjentów jest ograniczona.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: wsparcie@dfoz.pl

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty!

Działanie jest sfinansowane ze środków Miasta Opola.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA