„FAScynujący świat dzieci” – relacja ze szkolenia dla wolontariuszy naszej Fundacji

8 kwietnia 2019 r. w siedzibie Fundacji odbyło się szkolenie dla wszystkich chętnych wolontariuszek, które współpracują z naszą organizacją. Spotkanie dotyczyło przyczyn, skutków i zagrożeń związanych z FAS (Fetal Alkohol Syndrome), czyli z Alkoholowym Zespołem Płodowym.

Promowanie informacji na temat FASD stało się już jednym z głównych zadań naszej organizacji. Zdajemy sobie sprawę, jak wciąż niewiele mówi się o FAS oraz jak wiele mitów związanych z piciem alkoholu w ciąży istnieje w świadomości społecznej. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się przekazać współpracującym z nami wolontariuszkom rzetelne informacje na ten temat i tym samym promować abstynencję w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. Spotkanie poprowadziła pani Barbara Słomian, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego.

Szkolenie miało za zadanie podnieść kompetencje wolontariuszek, którzy w ramach współpracy z Fundacją spotykają się z dziećmi, u których zdiagnozowano FASD. Cieszymy się, że propozycja szkolenia spotkała się z takim entuzjazmem z ich strony. Ufamy, iż wyposażone w nową wiedzę będą mogły ją z powodzeniem zastosować i jeszcze aktywniej wspierać beneficjentów Fundacji. Co ważne jednak – zdobyte informacje podniosą również ich kompetencje zawodowe i osobiste.

Szkolenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Zrozumieć dziecko z FASD” sfinansowanego przez Miasto Opole

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA