Diecezjalne obchody Dnia Świętości Życia

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Opolskiej oraz Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia zapraszają na diecezjalne uroczystości Dnia Świętości Życia, które odbędą się 25.03.2019 r. o godz. 18:30 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu (ul. Pl. Mickiewicza 1). Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Rudolf Pierskała.

Dzień Świętości Życia jest naszym fundacyjnym świętem patronalnym. W tym dniu obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – czcimy tajemnicę wcielenia Syna Bożego. Oto Bóg stał się człowiekiem pokazując nam w ten sposób jak cenne jest ludzkie życie.

W trakcie Eucharystii chętne osoby będą mogły złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego jest modlitewnym towarzyszeniem poczętemu dziecku i jego rodzicom od początku życia dziecka aż do dnia narodzin. Od Dnia Świętości Życia przez dziewięć miesięcy, aż do dnia urodzenia wiele dzieci, zwłaszcza zagrożonych w swoim istnieniu, jest otoczonych troską i modlitwą, życzliwością i miłością ludzi dobrej woli. Ta modlitwa i życzliwość umacnia również rodziców dziecka, aby mieli odwagę i siłę w przyjęciu daru poczętego dziecka z miłością i odpowiedzialnością.

Zapraszamy do uczestnictwa!

 
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA