Międzynarodowy Program Aflatoun – relacja z zajęć aktywizacyjnych w Domu Matki i Dziecka

7 lutego w Domu Matki i Dziecka odbyły się kolejne zajęcia przygotowane dla mam i dzieci. Spotkanie opierało się na wybranych scenariuszach programu Aflatoun, który jest globalnym ruchem łączącym najlepsze światowe narzędzia dydaktyczne z obszaru edukacji społeczno-finansowej.

Na zajęciach pracowaliśmy z zadaniami z sekcji „Zrozumienie i odkrywanie siebie”. Przez kilka prostych ćwiczeń ruchowych oraz aktywizacyjnych mogliśmy na nowo odkryć swój potencjał. Rozmawiałyśmy o posiadanych talentach i umiejętnościach i skupiłyśmy się na tym, aby dostrzegać w drugim człowieku dobro – bo każdy z nas je w sobie ma. W jednym z ćwiczeń uczestniczki dawały sobie „prezenty” – mówiły sobie miłe rzeczy, które ostatnio je spotkały ze strony drugiej osoby. Okazało się, że poza wieloma trudnościami wszystkie matki łączy szczególna więź i wzajemny szacunek.

Edukacja społeczna pomaga odkryć potencjał jednostki a jednocześnie uczy bycia empatycznym, tolerancyjnym oraz odpowiedzialnym. Na kolejnych zajęciach będziemy kontynuować tę tematykę.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA