Kolędowy Zjazd Rodzin – relacja

13 stycznia 2019 roku spotkaliśmy się na Kolędowym Zjeździe Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych, które tradycyjnie odbyło się w auli seminaryjnej przy Wydziale Teologicznym UO w Opolu. Rozpoczęliśmy o godz. 14:00 wspólną Mszą Święta w Kościele Seminaryjno-akademickim Św. Jadwigi Śląskiej. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Andrzej Czaja, a koncelebrę sprawował ks. Jerzy Dzierżanowski.

Po Eucharystii spotkaliśmy się wszyscy na kawie we wspomnianej auli, gdzie na dzieci czekała już „Kraina Prezentów”, a także nasze wolontariuszki gotowe pomalować buźki dzieci oraz wykonać z nimi specjalne prace plastyczne. Był również czas na wspólne kolędowanie na scenie, które zainicjowały i poprowadziły dzieci oraz na zabawy z balonami.

Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za udział w Zjeździe i wspólną modlitwę. Każde spotkanie jest dla nas cenne i daje nam dużo radości. Dziękujemy również wolontariuszkom Fundacji: Darii, Marcelinie, Kasi, Eli, Agacie i Izabeli oraz uczniom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kątach Opolskich, którzy przyjechali do nas wraz z opiekunem Panią Dorotą Porowską, za ogromne wsparcie w przygotowaniu Zjazdu oraz porządkach tuż po nim! Dziękujemy również gospodarzom obiektu , a w szczególności siostrze Maksymilianie za gościnność i życzliwość.

Zdjęcia ze spotkania w auli są autorstwa naszej wolontariuszki – Darii Reisebücher. Do zobaczenia w Kamieniu Śląskim!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA