Promowanie idei adopcji – audycja z Panią Barbarą Słomian w Radio DOXA

W liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, Radio Doxa zaprosiło do rozmowy Panią Barbarę Słomian – dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego. Tematem przewodnim spotkania było rozważanie o dzieleniu się dobrem z innymi. Audycja służyła również promowaniu idei adopcji.

– Nie ma dla nas nic piękniejszego niż obserwowanie szczęśliwych – uśmiechniętych i radosnych dzieci w rodzinach zastępczych – mówiła na antenie Pani Słomian. Pamiętam, jak wiele lat temu trafił do nas bardzo głęboki wcześniak. Wtedy wydawało się, że jego głównym problemem jest kłopot ze wzrokiem. Kiedy rodzice adopcyjni przyszli, to tato powiedział: “Dziwne, ale od razu poczułem się ojcem”. Wiedząc, jaka jest to sytuacja, próbowałyśmy pokazać, że wychowanie może okazać się bardzo trudne. Dzisiaj to dziecko ma kilkanaście lat i bardzo duże problemy rozwojowe, wymaga stałej opieki dorosłych, ale w swojej rodzinie jest bardzo kochane – opowiadała dalej Pani Barbara, która w tym roku została również laureatką nagrody Żar Serca za „wrażliwość i wielkie serce dla małego człowieka, aktywne głoszenie wartości chrześcijańskiej rodziny oraz kreatywność w niesieniu pomocy dzieciom”.

Cała audycja do odsłuchania tutaj

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA