Komunikat Biskupa Opolskiego o zbiórce ofiar na Fundusz Ochrony Życia

Boże Narodzenie mówi nam, że Syn Boży uniżył się tak bardzo, że potrzebuje pomocy człowieka. Pisał o tym kard. Ratzinger późniejszy papież Benedykt VI: „Bóg stał się Dzieckiem, które potrzebowało matki. Stał się Dzieckiem – istotą, która przychodzi na świat ze łzą, której pierwszym głosem jest wołanie o pomoc, której pierwszym gestem są wyciągnięte ręce, szukające bezpieczeństwa”. Wolą i pragnieniem Chrystusa jest byśmy stawali się współpracownikami w  zbawianiu i uświęcaniu świata.

To między innymi nasza Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia jest odpowiedzią na to pragnienie i od 25 lat staje w obronie tych wszystkich, których życie i jego sens są zagrożone. Odpowiadając na wyzwania współczesnego świata tworzy ona poprzez działalność swoich trzech jednostek warunki powrotu do godnego życia samotnym matkom, osobom zagrożonym przemocą, niezrozumieniem i pogardą innych, doświadczającym trudności osobistych czy też rodzinnych. W okresie tych minionych 25 lat w Domu Matki i Dziecka schronienie i pomoc znalazło ponad 1600 matek i dzieci. Dzięki Katolickiemu Ośrodkowi Adopcyjno-Opiekuńczemu szczęśliwą rodzinę znalazło ponad 740 dzieci. Natomiast w Diecezjalnej Poradni Rodzinnej udzielono wsparcia i pomocy kilkunastu tysiącom osób. Z wielkim oddaniem i w poczuciu misji pracownicy Fundacji służą życzliwym wsparciem wszystkim tym, którzy potrzebują rozmowy, zrozumienia i pomocy w zmaganiu się z trudami życia codziennego. Przypadający w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia Fundacji to szczególna okazja, by Bogu dziękować za wszystkie dzieła i inicjatywy, które od początku wspieramy modlitwą i ofiarami pieniężnymi. Podobnie jak w latach ubiegłych, na Fundusz Ochrony Życia przeznaczone zostaną ofiary zebrane na tacę podczas tegorocznej Pasterki.

Na Święta Bożego Narodzenia życzę wielu łask Bożych, a przede wszystkim, by Nowonarodzone Dziecię nauczyło nas wszystkich miłości i szacunku dla życia ludzkiego i siebie nawzajem. I życzę, i modlę się o to stale, ażeby każda rodzina naszej diecezji dawała życie, żeby była wierna świętemu prawu życia.

Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękuję i błogosławię!

† Andrzej Czaja Biskup Opolski

Opole, dnia 13 grudnia 2018 r.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA