Przedstawienie teatralne w Domu Matki i Dziecka

I nadeszła ta wielka chwila! Dzień wystawienia naszych domowych spektakli teatralnych! Z uwagi na piękną pogodę zdecydowaliśmy, aby urządzić nasze przedstawienia na świeżym powietrzu – ogród, wciąż pełen zieleni i kwiatów, stanowił dodatkową dekorację i atrakcyjne tło do wydarzeń rozgrywających się na scenie.

Kukiełki zostały własnoręcznie wykonane przez mieszkańców Domu Matki i Dziecka. Do dyspozycji naszych aktorów były również specjalnie przygotowane rekwizyty. W repertuarze naszego teatru mieściły się klasyczne utwory Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Stanisława Jachowicza i wielu innych. Zagraliśmy m.in. sławną „Kaczkę Dziwaczkę”, „Żabę”, „Zosię Samosię”, „Chorego kotka” i „Dwa Michały”.

Na widowni, poza matkami, dziećmi i pracownikami Domu, zasiadły również siostry elżbietanki z Nysy, które akurat tego dnia przyjechały z wizytą do Grudzic. Wszystkie przedstawienia zebrały grom oklasków! Bisowaliśmy nietypowo – udało nam się namówić jednego z naszych podopiecznych do mini koncertu skrzypcowego. To było idealne zwieńczenie naszego spotkania!

Matki i dzieci bardzo polubiły zabawę w teatr. Przygotowane kukiełki będą im służyć w zabawie jeszcze bardzo długo!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA