Mieszkańcy Domu Matki i Dziecka w ZOO

Okres wakacyjny to dla mieszkańców naszego Domu Matki i Dziecka czas wycieczek i spotkań. W minionym tygodniu, korzystając z wciąż panującej pięknej pogody, postanowiliśmy odwiedzić jedną z największych atrakcji naszego regionu – Ogród Zoologiczny.

Spacer po ZOO odbywał się zgodnie z obowiązującym kierunkiem zwiedzania, czasem jednak zbaczaliśmy ze ścieżki, aby uważniej przyjrzeć się poszczególnym okazom zwierząt. Dzięki temu niczego nie przegapiliśmy! Ogromną ciekawostką były pokazy karmienia, które gromadziły rzesze widzów. Szczególnie interesujący okazał się być pokaz karmienia goryli – w tym roku szczególnie zajmujący, bo z udziałem nowych mieszkańców ZOO – Kimbali ze Stuttgartu oraz Bongo z Budapesztu, które przyjechały do Opola dopiero kilka miesięcy temu!

Dla wielu uczestników wycieczki była to pierwsza wizyta w ZOO, zatem nie brakowało wielu pozytywnych emocji. Była to także wspaniała okazja do wzmocnienia więzi matek i dzieci oraz do integracji grupy mieszkanek.

W imieniu matek oraz dzieci serdecznie dziękujemy Dyrekcji Ogrodu Zoologicznego za umożliwienie nam bezpłatnego wejścia do ZOO.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA