Jubileuszowy Zjazd Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych

Jubileuszowy Zjazd Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych odbył się 9 czerwca 2018 roku. Tradycyjnie spotkaliśmy się w Kamieniu Śląskim o godz. 11:00 na wspólnej Mszy Świętej w kaplicy sanatoryjnej św. Sebastiana na terenie Sebastianeum Silesiacum.

Eucharystię celebrował ks. Jerzy Dzierżanowski – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin. Jak zawsze ksiądz Jerzy wygłosił homilię, w którą zaangażował wiernych. Poprosił mamusie o podejście pod ołtarz i zabranie stamtąd jednej z przygotowanych wcześniej róż. Następnie każda z mam miała podejść ponownie pod ołtarz, ale tym razem podać jedno z wezwań do Matki Bożej i wpiąć swoją różę w oznaczone miejsce, które po chwili okazało się być pięknym sercem z literką „M” w środku – symbolem miłości Maryi. Ksiądz Jerzy wyjaśnił, że dzień naszego Zjazdu przypada we Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Na zakończenie każda z rodzin otrzymała indywidualne błogosławieństwo, po którym wszyscy udaliśmy się na teren wokół zamku, gdzie na wszystkich czekała już moc atrakcji: Kącik Plastyczny, w którym robiliśmy ekologiczne zabawki, Kącik Naukowca, w którym każdy mógł się poczuć jak w kolorowym laboratorium, obserwować reakcje chemiczne i jednocześnie bezpiecznie się uczyć i bawić. W Kąciku Malucha jak zwykle nie zabrakło zabawek, bujanek i innych akcesoriów dla mniejszych dzieci. Była również sekcja ruchowa, tańczyliśmy z chustą Klanzy, a wspólnie zatańczona „Laurencja” zrobiła furorę wśród dzieci!

Przez większość dnia towarzyszyła nam piękna, letnia pogoda – niestety ok godz. 14:00 zaczął padać deszcz. Okazało się jednak, że naszym wspaniałym Rodzinom to niestraszne i pomimo niesprzyjających warunków zorganizowaliśmy Bieg o Kamień Śląski. Najszybsi otrzymali pamiątkowe statuetki z rąk księdza Jerzego. Kolejne krople deszczu skutecznie odganialiśmy i dzięki optymistycznemu nastawieniu mogliśmy jeszcze bawić się wspólnie w puszczanie gigantycznych baniek!

Ogromne podziękowania kierujemy do naszych wolontariuszek: Karoliny, Ani, Weroniki, Benedykty oraz Darii (która jest również autorką zdjęć) za pomoc i niezawodność! Dziękujemy również wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum w Przyworach, którzy wraz z opiekunem, panią Dorotą Porowską, pomagają nam na każdym zjeździe. Jesteśmy wdzięczni również pracownikom Sebastianeum Silesiacum za jak zwykle ogromną otwartość i życzliwość.

Zjazd dofinansowywał:

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA