Jubileusz 25-lecia życia zakonnego siostry Marianny

W tym roku nie tylko nasza Fundacja obchodzi swój srebrny jubileusz. W maju 25-lecie swojego życia zakonnego świętowała nasza wspaniała siostra Marianna – dyrektor Domu Matki i Dziecka.

Uroczystość rozpoczęła wspólna Msza Święta, która odbyła się w kościele parafialnym Matki Bożej Fatimskiej w Opolu – Grudzicach. Na początku Eucharystii nastąpił bardzo wzruszający moment – został poświęcony wianek, który nałożyła na głowę siostry Jubilatki s. Prowincjalna Marta. Mszę celebrowało kilku księży, przy Stole Bożym zgromadzili się m.in. proboszcz parafii oraz ks. Jerzy Dzierżanowski oraz ks. Paweł Landwójtowicz.

W homilii ksiądz Jerzy zaznaczył, iż jubileusz siostry pokrywa się ze świętem 25-lecia Fundacji. Zwrócił przy tym uwagę, iż Pan Bóg ma swoje plany i trzeba mu po prostu powierzyć swoją codzienna ludzką wędrówkę. Dodał, iż droga życia, jaką kroczy siostra Marianna jest niejednokrotnie wyboista i trudna, naznaczona zmęczeniem, ale jest również służbą drugiemu człowiekowi, w której siostra wciąż odnajduje radość, spokój i spełnienie. Po pięknej homilii wygłoszonej przez ks. Jerzego nastąpił radosny moment odnowienia przyrzeczeń zakonnych – czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Eucharystia zgromadziła rodzinę Jubilatki, siostry elżbietanki, krewnych, przyjaciół oraz pracowników Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. Życzenia do siostry Jubilatki skierował Ojciec Święty Franciszek, a także Biskup Opolski Andrzej Czaja.

Po Mszy świętej nastąpiło krótkie nabożeństwo majowe wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Następnie wszyscy udali się do pobliskiej restauracji na poczęstunek. Po złożeniu życzeń i odśpiewaniu gromkiego „sto lat” zasiedliśmy do wspólnego stołu, by cieszyć się i świętować z siostrą Marianną!

Kochanej siostrze życzymy raz jeszcze obfitych łask Bożych i dużo dużo słońca na każdy dzień!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA