Diecezjalne Święto Rodziny już za Nami!

1 maja 2018 roku tradycyjnie spotkaliśmy się na VII Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbywało się wraz z VIII Jarmarkiem Cysterskim w Jemielnicy. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Święta celebrowana o godz. 11:00 przez ks. bpa Andrzeja Czaję w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP.

O 14:00 odbyła się parada rycerska, która rozpoczęła jarmark. Organizatorzy zadbali o bogaty i zróżnicowany program, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Poza licznymi pokazami w wiosce rycerskiej, m.in. czerpania papieru i wykonywania zabawek ze słomek można było zwiedzić zlokalizowane w pobliżu kościoły i wysłuchać ich interesujących historii.

Tradycyjnie o 14:30 rozpoczęły się uroczyste nieszpory, w trakcie których przyjęto kandydatów do Bractwa św. Józefa.

O 17:00 wystartował „Bieg o dyszkę” – wspaniała inicjatywa, łącząca rodzinną aktywność fizyczną z pomaganiem. Każdy, kto przebiegł 600 m dookoła cysterskiego stawu powodował wpłatę przez sponsorów 10 zł na konto Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia. W zabawie wzięło udział aż 140 osób! Wszystkim Biegaczom z serca dziękujemy za wysiłek i chęć pomagania, a Organizatorom za pomysł i zaangażowanie w akcję!

Sandra Narewska

Zapraszamy na obszerny reportaż autorstwa Andrzeja Nowaka  
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA