Czy zabawa to ważna sprawa? Zajęcia edukacyjne dla mieszkanek Domu Matki i Dziecka

W maju odbyły się kolejne zajęcia aktywizacyjno-edukacyjne dla mieszkanek Domu Matki i Dziecka. Tym razem towarzyszyło nam rozważanie – wspólnie zastanawiałyśmy się “czy zabawa to ważna sprawa?”

Podczas spotkania zostały zaprezentowane pomysły na zabawę z niemowlęciem do ukończenia przez nie pierwszego roku życia. Matki dowiedziały się w jaki sposób mogą wejść w interakcję z dzieckiem, jednocześnie pogłębiając z nim więź i stymulując jego rozwój.

Duży entuzjazm, zwłaszcza wśród maluchów, wzbudziła książeczka kontrastowa, którą można pokazywać dziecku już od pierwszych dni życia. W ten sposób nie tylko stymulujemy wzrok, lecz również pobudzamy wyobraźnię malucha. Karty kontrastowe można wykonać samodzielnie i przyczepić np. do łóżeczka, do ściany, przy przewijaku, aby malec na nie codziennie spoglądał. Zajęcia wzbudziły spory entuzjazm wśród mam – zapewniły, że nowo zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają w przyszłości!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA