Makijażowy dzień w Domu Matki i Dziecka

12 kwietnia w Domu Matki i Dziecka odbyły się zajęcia podsumowujące cykl warsztatów, na których mówiłyśmy o odpowiedniej higienie i pielęgnacji ciała. Ostatnim punktem naszego programu był makijaż. O tym jak go prawidłowo nakładać, aby zdobił i podkreślał urodę opowiadały nasze ekspertki, studentki kosmetologii, Marta i Weronika.

Wspaniała, iście wakacyjna pogoda sprawiła, iż spotkanie zorganizowałyśmy na dworze. Przy wodzie z cytryną (rekomendowaną matkom w ciągu całego cyklu zajęć) utrwaliłyśmy informacje z zakresu pielęgnacji, jakie pojawiły się na zajęciach do tej pory. Poza tym rozmawiałyśmy o roli makijażu w życiu i o tym, jak go dopasować do poszczególnego typu urody.

Następnie dziewczyny przystąpiły do wykonywania makijaży uczestniczkom zajęć. Każda z matek miała możliwość indywidualnego skonsultowania stanu swojej skóry, otrzymania porad pielęgnacyjnych oraz wskazówek do kamuflowania niedoskonałości przy jednoczesnym podkreślaniu swoich naturalnych atutów. Matki prosiły o delikatne makijaże dzienne, które można w łatwy sposób „wzmocnić” odpowiednio dobranym dodatkiem, przez co stają się one bardziej uniwersalne.

Spotkaniu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. Wszystkie mieszkanki Domu wzięły w nim udział i żartowały, że takie zajęcia mogłyby odbywać się każdego dnia!

Nasze warsztaty nie mogłyby się odbyć bez pomocy naszych wspaniałych wolontariuszek. Serdecznie dziękujemy studentkom kosmetologii, Marcie i Weronice za przygotowaną prelekcję, dobre rady dotyczące urody i wspaniałe makijaże. Dziękujemy również Karolinie i Weronice za pomoc w opiece nad dziećmi, dzięki której matki mogły się zrelaksować i wziąć udział w zajęciach w pełni. Szczególne podziękowania dla Darii, która wykonała fotoreportaż z tego wydarzenia. Będziemy mieć cudowną pamiątkę!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA