Linia Życia – kampania społeczno-informacyjna

Katolicki Ośrodek Adopcyjny i Opiekuńczy realizuje projekt „Linia Życia – kampania społeczno-informacyjna”, który potrwa do 31.12.2017 roku.

„Linia Życia” stanowi kompleksowe działanie, w ramach którego pragniemy wspierać matki niewydolne społecznie i wychowawczo, poprzez pomoc psychologiczno-pedagogiczną, ale również prawną, a nawet duchową. Naszymi beneficjentkami będą m.in. kobiety w ciąży oraz pacjentki oddziałów ginekologiczno położniczych, które w sytuacji, gdy nie chcą bądź z różnych przyczyn nie mogą podjąć się opieki nad swoim nowonarodzonym dzieckiem, będą mogły w bezpieczny i dyskretny sposób powierzyć je instytucji, która znajdzie dla niego nową rodzinę.

Działania w ramach kampanii „Linii Życia” będą się koncentrować wokół promowania telefonu alarmowego tzn. “Telefonu życia”, na który o określonej porze dnia można zadzwonić w sytuacji, gdy rodzic/opiekun jest w sytuacji “bez wyjścia” (w jego przekonaniu). Osoba przyjmująca połączenie we współpracy z Katolickim Ośrodkiem Adopcyjnym i Opiekuńczym uruchamia procedurę “Linii życia”, która polega na zabezpieczeniu opieki nad dzieckiem (np. we współpracy z sądem poprzez umieszczenie dziecka w rodzinie zastępczej) i udzielenia pomocy mamie (np. medycznej, psychologicznej, prawnej itd.).

Projekt będzie się składał z działań promujących to działanie, tzn. z zlecenia zaprojektowania i wydruku ulotek oraz rozprowadzenia ich na terenie szkół, urzędów, szpitali, przychodni, parafii itd. na terenie woj. opolskiego. Zależy nam, aby informacja o „Linii Życia” dotarła do jak najszerszego grona odbiorców, dlatego pragniemy zaprosić do projektu media – TVP Opole, które przygotuje reportaż promujący oraz Radio Doxa. Będziemy również informować o projekcie i kampanii za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych.

Działanie jest sfinansowane ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA