Robimy kalendarze adwentowe w Domu Matki i Dziecka

Ostatni dzień listopada był w Domu Matki i Dziecka bardzo pracowity. U progu Adwentu postanowiliśmy wykonać okolicznościowe kalendarze, które nie tylko pozwolą odliczać czas do Świąt Bożego Narodzenia, ale również cieszyć oko i zdobić pokoje mieszkanek i ich dzieci.

Na naszych zajęciach wykorzystujemy materiały do tworzenia ozdób i zabawek, które nie wymagają dużych nakładów finansowych i mogą być wykonane na bazie przedmiotów znajdujących się w każdym domu. Tak było i tym razem. Do przygotowania pierwszego kalendarza użyliśmy zwykłych talerzyków papierowych – to z nich powstały wesołe buzie bałwanków, które pozwolą dzieciom w prosty sposób odmierzać czas do świąt.

Drugi kalendarz stanowił już większe wyzwanie – wspólnymi siłami ozdabialiśmy 24 pudełka po zapałkach, które następnie mocowaliśmy na specjalnym plakacie. Dzieci mieszkające w Domu każdego dnia otrzymają w kolejnym pudełku małą słodkość, która umili im oczekiwanie do wigilijnego wieczoru.

Przygotowanie obu kalendarzy zajęło nam niewiele czasu, za to dało bardzo dużo frajdy. Wspólne wykonywanie ozdób przy stole pomogło też w wykreowaniu szczególnej atmosfery serdeczności wśród mieszkanek Domu.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA