Wizyta w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora

fot. Grzegorz Gajos

Zgodnie z zapowiedziami w październiku grupa mam – byłych i obecnych mieszkanek Domu Matki i Dziecka odwiedziła Opolski Teatr Lalki i Aktora, aby wspólnie obejrzeć przedstawienie. Doboru spektakli dokonaliśmy pod kątem wieku i zainteresowań dzieci i w konsekwencji uczestnicy projektu zobaczyli „Szelmostwa Skapena”, „Szewczyka Dratewkę” oraz nowość w naszym teatrze – „Akademię Pana Kleksa”.

Matkom oraz dzieciom spektakle bardzo przypadły do gustu. W sumie udało się zorganizować wyjście na przedstawienia dla 25 osób. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze i kontakt z nową formą sztuki i ekspresji. Warsztaty, jakie zostały wcześniej przeprowadzone w Domu Matki i Dziecka od sierpnia pomogły przygotować do tej wizyty i przeżyć ją z większą radością i świadomością.

Wyjście na spektakle do Opolskiego Teatru Lalki i Aktora zostało zorganizowane w ramach projektu „Kultura dla każdego”, prowadzonego przez grupę nieformalną „Razem przeciw wykluczeniu” pod patronatem Stowarzyszenia „Czas dla Rodziny”. Projekt trwa od sierpnia do listopada 2017 roku i jest sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz środków samorządu Województwa Opolskiego.

fot. Grzegorz Gajos, Teatr Lalki i Aktora

 

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA