Piszemy scenariusz w Domu Matki i Dziecka!

We wrześniu spotkaliśmy się na kolejnych zajęciach w ramach projektu „Kultura da każdego”, podczas którego mieszkańcy Domu Matki i Dziecka przy wsparciu specjalistów i wolontariuszy przygotowują spektakl teatralny. Na pierwszym spotkaniu z tego cyklu mamy oraz dzieci wybrały już utwory, które będą inscenizować. Teraz nastąpił czas na przygotowanie oprawy naszych historii!

Podczas zajęć tworzyliśmy elementy scenografii, która będzie uzupełniać finalny spektakl. Powstawały nie tylko piękne rysunki, jakie będą stanowić swoiste tło do przedstawienia, ale również inne elementy, pozwalające lepiej zilustrować teatralną opowieść. Spośród wybranych utworów padały znane tytuły wierszy i opowiadań Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.

Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do integracji matek oraz dzieci, które rzadko spędzają czas na wspólnej zabawie. Inspirowanie się, wymyślanie i tworzenie zbliżyło ich do siebie i pozwoliło wzmocnić rodzinną więź, a nade wszystko dało dużo frajdy z kreatywnie spędzonego czasu. Na kolejnych zajęciach przygotujemy kolejny ważny element do naszego spektaklu: aktorów! Będą to kukiełki, które dzieci i matki wykonają samodzielnie.

Zajęcia zostały przygotowane za sprawą projektu „Kultura dla każdego”, prowadzonego przez grupę nieformalną „Razem przeciw wykluczeniu” pod patronatem Stowarzyszenia „Czas dla Rodziny”. Projekt trwa od sierpnia do listopada 2017 roku i jest sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz środków samorządu Województwa Opolskiego.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA