Aktorzy – na scenę! Zajęcia w Domu Matki i Dziecka

Kolejne zajęcia, w ramach których mieszkańcy Domu Matki i Dziecka przygotowują domowy spektakl teatralny, dotyczyły jednej z najważniejszych kwestii w każdym przedstawieniu. Nie może się ono przecież odbyć bez… aktorów!

Nasze warsztaty tradycyjnie rozpoczęły się od twórczej rozgrzewki: po kilku pytaniach pobudzających kreatywne myślenie wzrok zebranych spoczął na drewnianych łyżkach, które w dużej ilości leżały porozkładane na stole. Matki i dzieci z niedowierzaniem przyjęły, iż to właśnie z tych kuchennych akcesoriów powstaną nasi aktorzy! Na początek wykonałam jedną fundacyjną kukiełkę, której od razu daliśmy na imię Florentyna. Jak tylko powstała to od razu stała się obiektem zachwytu u dzieci, a także wzorem do naśladowania dla mam, które na jej bazie tworzyły kukiełki do swoich spektakli. Powstało wiele postaci: w naszym zespole aktorskim można spotkać żabę, stonogę, a także żyrafę, koziołka, dzika, znalazło się również miejsce dla kaczki (takiej jednej dziwaczki!) i to nie koniec…

Zabawa wciągnęła wszystkich i stanowiła wspaniałą okazję do integracji. Powstające kukiełki były bardzo oryginalne i wyróżniały się na tle innych. Jednocześnie wspólna praca mam i dzieci dała dużo powodów do radości. Wśród kolejnych wybuchów śmiechu powstawały kolejne fantastyczne pomysły. Już nie możemy się doczekać kolejnych muzycznych zajęć!

Zajęcia zostały przygotowane w ramach projektu „Kultura dla każdego”, prowadzonego przez grupę nieformalną „Razem przeciw wykluczeniu” pod patronatem Stowarzyszenia „Czas dla Rodziny”. Projekt trwa od sierpnia do listopada 2017 roku i jest sfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz środków samorządu Województwa Opolskiego.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA