“Jakie to zwierzę?” – zajęcia integracyjne w Domu Matki i Dziecka

Wspólna wyprawa do ZOO pozostawiła za sobą bardzo miłe wspomnienia. Kolejne zajęcia integracyjne w Domu Matki i Dziecka miały je przywołać jeszcze bardziej! 18 lipca odbyło się spotkanie, którego tematem naczelnym były dzikie zwierzęta.

Warsztaty miały na celu uporządkowanie i odświeżenie wiedzy na temat zwierząt, które odwiedzaliśmy kilka dni wcześniej w ogrodzie zoologicznym. Przy każdej klatce można było przeczytać informacje na temat terenu jego występowania, zwyczajów gatunku oraz diety. Nasze spotkanie przeprowadzone było „na wesoło” – w formie quizów i zagadek, na które uczestnicy chętnie odpowiadali.

Największy entuzjazm wzbudziły kalambury, podczas których matki i dzieci odgadywały hasła z kategorii: „powiedzenia i przysłowia”, a w każdym z nich była ukryta nazwa zwierzęcia. Powtarzane codziennie zwroty typu: „kupić kota w worku” czy też „wybierać się jak sójka za morze” okazały się być wyzwaniem, gdy trzeba je było pokazać! Każda z mam chętnie podejmowała się tej próby.

Po zajęciach matki zgodnie stwierdziły, że tego typu spotkanie było wszystkim potrzebne – rozładowało nieco atmosferę wśród mieszkańców, zintegrowało, bawiło i pozwoliło się zrelaksować.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA