Jak przygotować idealny dzień z dzieckiem? Zajęcia w Domu Matki i Dziecka

Wakacje to czas, w którym zapraszamy mieszkańców Domu Matki i Dziecka do odkrywania niezwykłych miejsc w Opolu, gdzie nie tylko mogą miło spędzić czas z dziećmi, lecz również poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się ciekawych rzeczy. Do każdego wyjścia tego typu należy się jednak odpowiednio przygotować – i właśnie o tym jak zorganizować perfekcyjne wyjście z dzieckiem rozmawiałyśmy na ostatnich zajęciach.

Omówiłyśmy proces pakowania torby „na wyjście” dosłownie krok po kroku. Poświęciłyśmy sporo czasu wymieniając skrupulatnie rodzaj jedzenia oraz picia, jakie warto zabrać ze sobą w upalny dzień. Ponadto zwróciłyśmy uwagę również na zabezpieczenie na wypadek drobnych upadków i urazów, o które nietrudno w podróży z uczącym się stawiać kroki maluszkiem. Mówiłyśmy też o konieczności stosowania filtrów ochronnych na słońce oraz ubioru na cebulkę. Po zajęciach mamy otrzymały materiały edukacyjne, które pozwolą im na utrwalenie wiedzy, a także przygotowanie się do nadchodzącej wycieczki do Ogrodu Zoologicznego!

Ponadto każda z mam wzięła również udział w dyskusji, czy wyjście z dzieckiem zawsze może być relaksujące, czy też czasem przyprawia tylko o ból głowy. Zgodnie ustaliłyśmy, że w przestrzeniach publicznych, takich jak urzędy, banki, przychodnie, placówki pocztowe itd. brakuje miejsc przyjaznych rodzinom, czasem zwykłych kącików dla dzieci, gdzie starsze pociechy mogłyby się miło bawić, skracając w ten sposób monotonne oczekiwanie w kolejce. Wyjście, celem załatwienia ważnej sprawy w tego typu miejscach byłyby o wiele mniej stresujące i dawałyby również radość pociechom.

Zajęcia wprowadziły w Domu miły nastrój oczekiwania na nadchodzące zajęcia, które w większości odbędą się w plenerze. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza zostanie wykorzystana w praktyce i każda wycieczka matek i dzieci będzie dawała wyłącznie dużo uśmiechu.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA