Zmiany w Domu Matki i Dziecka

31 maja w Domu Matki i Dziecka odbyła się szczególna Msza święta w intencji naszego wieloletniego pracownika – Małgorzaty Witt, która zdecydowała się zmienić miejsce pracy. Obowiązki Małgosi przyjmie nowa osoba w naszym zespole – pani Izabela, która już od czerwca pracuje w biurze naszego Domu i wdraża się we współpracę z jego mieszkańcami.

Podczas homilii ksiądz odczytał fragment Brewiarza z pism św. Urszuli Ledóchowskiej, której wspomnienie w kościele przeżywaliśmy 29 maja. Dotyczyło ono apostolstwa uśmiechu: „Mieć stały uśmiech na twarzy, zawsze – gdy słońce świeci albo deszcz pada, w zdrowiu lub w chorobie, w powodzeniu albo gdy wszystko idzie na opak – o to niełatwo! Uśmiech ten świadczy, że dusza twa czerpie w Sercu Bożym tę ciągłą pogodę duszy, że umiesz zapomnieć o sobie, pragnąc być dla innych promykiem szczęścia.”Nawiązując do słów św. Urszuli ks. Jerzy serdecznie podziękował Małgosi za wzorową współpracę i jej działalność na rzecz Domu, a jednocześnie powitał w gronie nowego pracownika – Izabelę, której życzył wszystkiego dobrego (dużo uśmiechu!) na nowej ścieżce zawodowej. Na Eucharystii obecne również były mieszkanki Domu wraz z dziećmi i pracownicy Fundacji.

Tuż po Mszy nastąpiło uroczyste pożegnanie w gronie pracowników. Wcześniej jednak wszystkie mieszkanki Domu Matki i Dziecka przygotowały prezent-niespodziankę oraz kartkę z życzeniami dla pani Małgosi.

Małgosiu, dziękujemy za wszystko! Pani Izabelo, witamy w zespole!

 

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA