Zjazd Rodzin – relacja z Kamienia Śląskiego

3 czerwca 2017 roku, w piękną i słoneczną sobotę, odbył się nasz Zjazd Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych i Przyjaciół Dzieci Adoptowanych. Jak co roku spotkaliśmy się w Kamieniu Śląskim, aby wspólnie modlić się w intencji naszych rodzin, ale również miło spędzić czas podczas pikniku rodzinnego w ogrodach sanktuarium.

Rozpoczęliśmy o 11:00 Mszą święta w kościele parafialnym w Kamieniu Śląskim, którą celebrował ks. Jerzy Dzierżanowski. Jak zwykle w trakcie homilii ksiądz zaprosił dzieci pod ołtarz i wraz z nimi rozważał Słowo Boże. Na początek każde z dzieci otrzymało specjalne naklejki z różnymi sentencjami, do których ksiądz odpowiednio nawiązał. W trakcie rozmowy zapytał również dzieci co robić, aby uradować Pana Boga. Padały różne odpowiedzi: dzieci skupiły się jednak na tym, że ważna jest pomoc drugiej osobie. W końcowej części kazania nad głowami dzieci pojawiły się bańki, które miały za zadanie łapać i… przynieść księdzu. Oczywiście nie było to możliwe – ksiądz w ten sposób nawiązał do Zesłania Ducha Świętego, które obchodziliśmy dzień później. Po Eucharystii każde dziecko otrzymało specjalne błogosławieństwo.

Tradycyjnie po Mszy rozpoczął się nasz piknik w ogrodach sanktuarium. Jak co roku, przy pomocy wolontariuszy, zorganizowaliśmy szereg zabaw i atrakcji dla małych i większych dzieci. Na początek zaprosiliśmy wszystkich chętnych do tańca z chustą animacyjną. Przy odpowiednio dobranej muzyce toczyły się zabawy, które od uczestników wymagały skupienia i zręczności, ale przede wszystkim dały dużo frajdy (o czym świadczyła – spełniona! – prośba o powtórzenie zabaw!).

Po tańcach i pląsach każdy chętny mógł na chwilę stać się naukowcem, dzięki pokazowi „I Ty możesz zostać Einsteinem” zorganizowanym przez Panią Anię z DNA Zabawy. Dzieciaki tworzyły tęczę – w tym celu mieszały odpowiednio dobrane roztwory w próbówkach, aby zmienić ich kolor. W dalszej części dowiedziały się jak wybucha wulkan, a na zakończenie przygotowały „sprytną plastelinę”, która mogła dodatkowo mieć wybrany kolor i drobinki brokatu (dziewczynki były zachwycone!). Maluchy miały również możliwość przymierzenia specjalnie przygotowanych dla nich kitli, co dało wrażenie przebywania w prawdziwym laboratorium! Dziękujemy serdecznie za ten niesamowity pokaz!

W Kąciku Małego Artysty dzieci wykonywały mini latawce, na których mogły zapisywać swoje marzenia. Przygotowanie latawców wspierały nasze dzielne wolontariuszki. Każdy okaz był inny i wyjątkowy, a dzieci z chęcią wypróbowywały swój nowy „sprzęt” na pobliskiej polance! Tuż obok można było również pomalować swoją buźkę na dowolny, ale obowiązkowo fantazyjny wzór. Na naszym Zjeździe nie mogło zabraknąć Biegu o Kamień Śląski, który wystartował w trzech kategoriach: dzieci młodsze, starsze i rodziny. Jak zwykle nie obyło się bez wielkich emocji! Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim biegaczom – to była szósta (!) odsłona naszej zabawy, który wciąż cieszy się wśród Państwa wielką popularnością! Bardzo nas to cieszy i będziemy z powodzeniem kontynuować tę „biegową” tradycję!

Ogromne podziękowania kierujemy do naszych wolontariuszek: Karoliny, Ani, Iwony, Benedykty oraz Darii (która jest również autorką zdjęć) za pomoc i niezawodność! Dziękujemy również wolontariuszom z Publicznego Gimnazjum w Przyworach, którzy wraz z opiekunem, panią Dorotą Porowską, pomagają nam na każdym zjeździe. Jesteśmy wdzięczni również pracownikom Sebastianeum Silesiacum za jak zwykle ogromną otwartość i życzliwość.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA