Marsz dla Życia i Rodziny w Opolu

Już po raz szósty ulicami Opola przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku odbył się pod hasłem: „Czas na rodzinę”. Marsze dla Życia i Rodziny odbywają się w tym roku w ponad 140 polskich miastach.

Celem Marszu jest promowanie idei życia na każdym jego etapie: od poczęcia do naturalnej śmierci, kształtowanie szacunku dla każdego człowieka niezależnie od jego kondycji oraz manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych.

Marsz poprzedziła uroczysta Msza święta, celebrowana przez biskupa Pawła Stobrawę w kościele katedralnym Świętego Krzyża w Opolu. Podczas homilii ksiądz biskup podkreślał jak ważną rolę pełni rodzina w obecnych czasach – stanowi ona fundament naszego życia. Po Mszy wszyscy zebrani przeszli w uroczystym marszu ulicami Opola, kierując się finalnie do Parku Nadodrzańskiego, w którym czekały atrakcje dla dzieci.

Marsz dla Życia i Rodziny jest piękną ideą promowania rodziny i rodzicielstwa, która została zainicjowana w 2006 roku w Warszawie. Jest również próbą zwrócenia uwagi opinii publicznej na sytuację współczesnej rodziny oraz upomnieniem się o prawa do życia tych, którzy sami nie umieją się jeszcze bronić – dzieci przed urodzeniem.

 

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA