Przygotowanie do Forum Rodzicielstwa Zastępczego – relacja ze szkolenia wolontariuszy

W dniu 03.04.2017 nasi wolontariusze spotkali się na kolejnym szkoleniu podnoszącym ich kompetencje. Tym razem zapoznali się z działalnością naszego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego, jego statusem prawnym oraz najważniejszymi zadaniami. Szkolenie stanowiło przygotowanie merytoryczne do majowego Forum Rodzicielstwa Zastępczego, w którym wolontariusze będą nas aktywnie wspierać.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak wygląda procedura przyjęcia kandydatów na rodziców adopcyjnych oraz zastępczych, jakie zadania, prawa i obowiązki ma rodzina zastępcza, jak na co dzień wygląda współpraca z tymi rodzinami oraz inne kwestie związane z codzienną działalnością Ośrodka. O wszystkim opowiadała Pani Barbara Słomian, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego.

Tuż po szkoleniu odbyło się seminarium z zakres FAS – Alkoholowego Zespołu Płodowego, które również prowadziła Pani Barbara Słomian. Spotkanie to zostało poprowadzone w ramach projektu „FAScynujące rodzicielstwo”. Zadanie to jest sfinansowane przez Urząd Miasta Opola.

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA