Robimy własny piasek księżycowy! Zajęcia integracyjno-edukacyjne w Domu Matki i Dziecka

Ostatni dzień lutego był bardzo inspirujący dla mieszkańców Domu Matki i Dziecka. Podczas zajęć integracyjno-edukacyjnych dowiedzieli się jak stworzyć domowej roboty piasek księżycowy do nauki i zabawy!

Ciastolina, piasek kinetyczny, masa solna, czy nawet znana od lat plastelina, stanowią niesamowite narzędzia do pobudzania dziecięcej wyobraźni i jednocześnie do stymulowania pracy obu półkul mózgowych. Na zajęciach mamy dowiedziały się, że poprzez lepienie dziecko ćwiczy sprawność ruchową palców i dłoni, co stanowi ważny aspekt jego rozwoju – uczy się chwytać różne przedmioty, doskonali umiejętność napinania i rozluźniania mięśni, a także ćwiczy ruchy nadgarstka, przedramienia i ramienia.

Praca z wszelkiego typu masami plastycznymi to idealny sposób na poprawę umiejętności związanych z motoryką małą – nie mogło jej zatem zabraknąć w programie naszych zajęć. Wybraliśmy piasek księżycowy, ze względu na łatwość jego przygotowania oraz dobrą dostępność składników (wystarczą tylko dwa!). Już przy wyrabianiu masy dzieci miały sporo zabawy, a mamy chwaliły jej ładny zapach i przyjemną konsystencję. Dodatkowym atutem jest szybkie domywanie rączek po zabawie – wystarczy tylko woda!

Po raz kolejny okazało się, że wcale nie trzeba wydawać fortuny na kreatywne i edukacyjne zabawki – można je wykonać razem z dzieckiem w zaciszu domowym! A ile to daje frajdy!

Sandra Narewska

 
logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia    Deklaracja dostępności    Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA