Co to jest FAS? Relacja ze szkolenia dla wolontariuszy

7 marca 2017 w siedzibie Fundacji odbyło się szkolenie dla wszystkich chętnych wolontariuszy, którzy współpracują z naszą organizacją. Spotkanie dotyczyło przyczyn, skutków i zagrożeń związanych z FAS (Fetal Alkohol Syndrome), czyli z Alkoholowym Zespołem Płodowym.

Zdając sobie sprawę, jak wciąż niewiele mówi się o FAS oraz jak wiele mitów związanych z piciem alkoholu w ciąży istnieje w świadomości społecznej, zdecydowaliśmy się przekazać współpracującym z nami wolontariuszom rzetelne informacje na ten temat i tym samym promować abstynencję w czasie ciąży i podczas karmienia piersią. Spotkanie poprowadziła pani Barbara Słomian, dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego.

Szkolenie miało za zadanie podnieść kompetencje wolontariuszy, którzy w ramach współpracy z Fundacją spotykają się z dziećmi, u których zdiagnozowano FAS. Ufamy, iż wyposażeni w nową wiedzę będą mogli z powodzeniem wspierać beneficjentów w jednostkach Fundacji. Co ważne jednak – zdobyte informacje podniosą również ich kompetencje zawodowe i osobiste.

Cykl szkoleń dla wolontariuszy wpisał się już na stałe w naszą działalność i stanowi rodzaj podziękowania za ich codzienną pracę, jakiej na rzecz naszej organizacji z zapałem się podejmują, a za którą jesteśmy im niezmiernie wdzięczni!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA