Dzień Kobiet w Domu Matki i Dziecka! Zajęcia aktywizacyjne dla mam

Tegoroczny Dzień Kobiet miał w Domu Matki i Dziecka ciekawą oprawę. Mieszkanki spotkały się na drugich warsztatach z zakresu naturalnej pielęgnacji, które są częścią mojego autorskiego cyklu „Akademia Pięknych Mam”. Tematem przewodnim była troska o skórę twarzy.

Zajęcia rozpoczęły się od próby ustalenia posiadanego przez mieszkanek typu cery – jej znajomość jest kluczem do właściwej pielęgnacji i w konsekwencji – pięknego wyglądu. Omówiłyśmy także jakie specyfiki stosować przy różnych problemach skórnych i jak sobie naturalnie z nimi radzić.

Wśród podanych propozycji faworytem stała się sauna do twarzy, zwana potocznie „parówką”. Matki dowiedziały się ile dobroczynnych właściwości może mieć taki prosty zabieg, który każda z nas może sobie zafundować w domowym zaciszu.

Jednym z ostatnich elementów było ustalenie swojego kształtu twarzy. Każda z mam, korzystając z przykładów, wspólnie z grupą decydowała, który z podanych jest najbliższy jej rysom. To ćwiczenie stanowi wstęp do naszego następnego spotkania, podczas którego poruszymy temat makijażu. Kolejne zajęcia – stanowiące zarazem finał tego cyklu – już w pierwszy dzień wiosny!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA