Relacja ze Zjazdu Kolędowego

 

Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia spotkaliśmy się na Zjeździe Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych i Przyjaciół Dzieci Adoptowanych, który rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, celebrowaną przez ks. biskupa Andrzeja Czaję. Koncelebrę sprawował ks. Jerzy Dzierżanowski. Oprawą muzyczną Eucharystii zajęli się Państwo Urbaniakowie, wespół z twórczynią ludową oraz organistą, Panem Józefem Chudallą tworząc wspólnie piękny, świąteczny nastrój.

Tuż po modlitwie zaprosiliśmy wszystkie rodziny na spotkanie w auli seminarium. Dla dzieci przygotowaliśmy jak zwykle Krainę Prezentów, a także wyjątkowe spotkanie z twórcami ludowymi, którzy zaprezentowali wszystkim obecnym swoje prace. Mieliśmy również możliwość wziąć udział w tradycyjnym orszaku kolędowym, z wykorzystaniem gwiazdy, turonia, boćka i innych– warto zaznaczyć, że każdy element miał znaczenie i był związany z ludowymi rytuałami, mającymi zapewnić szczęście w domu i zagrodzie.

Zgodnie z zapowiedzią dla dzieci przygotowano stoiska, na których mogły zobaczyć jak wyglądały dawne zabawki, stroje kolędowe, instrumenty ludowe, a wszystko to przy akompaniamencie kolęd i pastorałek, który wykonywali Państwo Urbaniakowie wraz ze swoim zespołem. Przy osobnym stanowisku plastycznym maluchy mogły ozdobić torebki prezentowe, w czym wspierały je aktywnie nasze wolontariuszki. Było głośno, hucznie i kolorowo, na przekór mrozom panującym na zewnątrz!

Pragniemy serdecznie podziękować Państwu za udział w Zjeździe i wspólną modlitwę. Dziękujemy również Państwu Urbaniak oraz zespołowi i twórcom ludowym za przygotowanie „części artystycznej” naszej imprezy! Osobne wyrazy wdzięczności kierujemy do wolontariuszek DFOZ: Karoliny, Iwony, Olgi, Benedykty, Reginy i Darii oraz wolontariuszkom z Publicznego Gimnazjum w Przyworach wraz z opiekunem Panią Dorotą Porowską za ogromne wsparcie w przygotowaniu Zjazdu oraz porządkach tuż po nim! Dziękujemy również gospodarzom obiektu za gościnność i życzliwość.

Do zobaczenia w Kamieniu Śląskim!

Sandra Narewska

logotypy
© Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia   Program e-pity by e-file   Zarządzanie treścią: PROBETA